Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Komoly konyvet mondanatok?...

Komoly konyvet mondanatok? (Hosszu kerdes)

Figyelt kérdés

Elore szolok, hogy picit hosszu lesz, de nem tudom rovidebben.

Konyvet szeretnek olvasni, de az a kerdes, hogy melyiket. :)


Annyit kell tudni rollam, hogy 18 vagyok, imadom a haborurol szolo filmeket. Az utobbi idoben elkezdett erdekelni az emberi gondolkodas, erzelelmvilag, talan picit a pszihologia is.


Tehat... olyan konyvet szeretnek olvasni, ami vagy a haborut megjart emberek gondolkodasat boncolgatja( mint a Batrak hazaja cimu film), vagy pedig az emberi kapcsolatokrol(baratsag, manipulacio(mint Hannibal(jo, ez joval tobb, de akkor is)), ragaszkodas, talan meg a szeret is szoba johet, de ne legyen tul nyalas.


Egy masik tema, ami erdekel, az a keleti kultura. Nem tudok rolla tul sokat, de abbol kiindulva, amit tudok, sokkal szimpatikusabbnak tunik, mint a mi vilagunk. Egyarant erdekel a kozelkeleti vallas/kultura (sokkal magasabbszintunek tartom, mint a sajat, rombolo kulturankat). De nyitott lennek a kinai gondolkodas fele is.



Szoval aki tudna ilyen konyveket ajanlani, annak nagyon megkoszonnem. Nem igazan tudtam, hogy hova tehettem volna fel ezt a kerdest, igy itt probalok szerencset.



Elorre is koszonom az ertelmes valaszokat, minden hozzaszolast szivesen fogadok. ((A vicceskedo embereknek nem reagalok, ez legyen vilagos, nincs kedvem trollokra.))



2014. aug. 28. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Joseph Conrad: A sötétség mélyén
2014. aug. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


22-es csapdája, Johhny háborúja.


+ ajánlom még: Gépnarancs, Száll a kakukk fészkére, Egy tenyér ha csattan.


Jó szórkaozást!

2014. aug. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi ajanlatokat.

Tovabbi ajnalatokat is szivesen varok.

2014. aug. 28. 22:43
 4/14 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Metró sorozatot. Mindegyik könyv elég komoly témákat feszeget és boncol.
2014. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
Tűz és Jég Dala, ez is, az is bőven van benne
2014. aug. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

az agyam eldobom már ettõl, hogy egyesek életükben elolvastak egy könyvsorozatot, és minden oda nem illõ könyv kérdésre Tûz és jég dala a válasz... egy fantasy, nem egyedülálló, nem különleges, pusztán felkapott, ha az hbo nem karolja fel, soha senki nem hall róla többet, mibt bármely másik nem megfilmesített fantasy...

kérdésre:

Orwell 1984 (egy alternatív világot ír le, ahol a történelem a háborúk után némileg máskép alakult és brutál durva szocializmus uralkodik a világon)

bár 18 évesnek szerintem nehezen fogyasztható a könyv, de mindenkép megéri elolvasni.

Kazohinia, és egyéb disztópiák ezek általában nagyon mély emberi gondolatokat, filozófiákat feszegetnek, de persze nem az éhezõk viadala, me beavatott kategóriára gondolok, persze ezek is jók, de a régi disztópiák szerintem sokkal ütõsebbek.

2014. aug. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
SoIaFban megvan a keleti kultúra, és a háborút megjárt ember gondolkodása, no meg az emberi kapcsolatokra épül, és az azt történő manipulációra, szóval illik ide.
2014. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%

hát egy szõke csaj 3 sárkánnyal nagyon messze van a keleti kultúrától.

Háborút megjárt szereplõi valóban vannak (melyik fantasynak nincsenek?), de pszichologi manipuláció szempontból értékelhetetlen, szex, pénz, szex, vér, szex... ennyirõl szól... nem mondom én is szeretem, de nem egyáltalán nem értem, hogy illene ide.

2014. aug. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hmm... a javasoltakon kívül talán Hemingway (Akiért a harang szól - ha a szerelem szóba jöhet), Pierre Boulle (Híd a Kwai folyón; de ha már ott játsz, a Majmok bolygóját is elolvashatod, emberi-nem emberi kapcsolatok terén egészen jó), Ray Rigby (A domb - nem mondom, filmben, drámában jobb, mint regényben, de a háborút bemutatja), Norman Mailer (Meztelenek és holtak - kell ennél több a háborúról?), furcsának tűnhet, de Robert. A. Heinlein (Csillagközi invázió - fikciós, sci-fi, de háborús, és a háborúban élők gondolkodását jól bemutatja).
2014. aug. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Huha. Koszonok szepen minden egyes valaszt. Azthiszem lesz egy ideig mit olvasnom :D .
2014. aug. 29. 14:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!