Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok jó tiniregényeket mondani?

Tudtok jó tiniregényeket mondani?

Figyelt kérdés

2014. szept. 10. 17:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szabó Magda: Abigél


Gina, a regény hősnője 1943-ban elbúcsúzik otthonától és azoktól, akiket szeret, mert apja beadja a híres árkodi intézetbe. A kis ötödikes gimnazistát a rideg világ, a szokatlan, kegyetlen törvények lázadásra késztetik. Ám megtud valamit, ami maradásra bírja, és önként vállalja a rabságot...

Hogyan igazodik el egy tizenöt éves kislány ebben a felnőtt-titkoktól terhes világban? Vajon hihet-e a naiv diáklegendában, amelyet a kertben álló korsós leányt formázó szobor alakja köré sző a lányok képzelete? Írjon talán ő is levelet Abigélnek, aki mindig segít a bajbajutottakon?



Gárdonyi Géza: Ida regénye


A félárva, zárdában nevelkedett Idának apja gazdag hozománnyal keres férjet, ugyanis szeretne már szabadulni a lánytól, hogy szabados életet élhessen. A leendő férjnek jól jönne a pénz, családjának komoly tartozásai vannak, ráadásul művészi ambíciókat is dédelget. Az esküvő előtt a pár megfogadja: üzleti alapú házasságukat egy év múlva felbontják...



James Herriot: Állatorvosi pályám kezdetén


J. Herriot önéletrajzának egy részét már jól ismeri a magyar olvasók nagy tábora. A Gondolat Kiadó most az autobiográfia első részét, a pályakezdő fiatal állatorvos legelső éveit felidéző novellákat adja közre. A szerző nemcsak a gyógyításnak, a tollnak is jeles mestere. Az egyes fejezetek rendszerint egy-egy farmernél tett látogatást, kalandos, nem egyszer izgalmas műtéteket, kezeléseket örökítenek meg. Bepillantást nyerhetünk a yorkshire-i farmerek életmódjába, megismerkedhetünk sajátos erényeikkel, hibáikkal, de feltárul előttünk három fiatal állatorvos magánélete is. Herriot önmagát sem kíméli, amikor őszintén beszámol tévedéseiről, nevetséges helyzeteiről. Herriot kitűnő ember- és állatismerete, humánuma és humora átsüt könyvének minden fejezetén. A karakterek a történet során bomlanak ki, s Herriot szeretetteljes humorral világítja meg egyik-másik jellemző vonásukat. Szinte minden történetének megvan a helyzet- vagy jellemkomikumból adódó humoros csattanója.

2014. szept. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hát ez attól is függ, hogy milyen fajtákat szeretsz, de én leírom, miket olvastam az elmúlt pár hónapban:)

Kathy Reichs: Fertőzöttek. Szabó Tünde: Balla Adrienn - az alibi. Mira Grant: Etetés. Kristina Ohlsson: Mostohák. Nathalie Somers: Lányok regénye-sorozat. C.J. Daugherty: A Cimmeria titka. John Green: Csillagainkban a hiba.

Hát, elégge más témájúak, de én szerettem őket:D moly.hu-n mindegyikhez biztos találsz leírást:) És olvass sokat!:) :D ;)

2014. szept. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én nagy kedvenceim a Zabhegyező és az Egy különc srác feljegyzései, de imádom Meg Cabottól a Mediátor, Hívószám 1-800, Airhead és Locsifecsi királynő sorozatokat is. Nem rég olvastam a Párválasztót, ami szintén nagyon jó és a Flat out love - Szeretni bolondulásig is rajta van a kedvenceim listáján. Szintén ajánlom a Végzet ereklyéit és a Pokoli szerkezeteket, valamint a Nina és az anonim vámpírok klubját. Az Anna és a francia csók és a Lola és a szomszéd srác tipikus tiniregények, szerintem tetszenének. De ha inkább a régi korok történetei érdekelnek, akkor a Büszkeség és balítélet, Jane Eyre, Emma, Miss Billy, ELfújta a szél és Üvöltő szelek könyvek a neked valók. A Harry Potter, Percy Jackson sorozatok is borzasztó jók, ahogy a Lol és Első csók sorozat is. Az Időtlen szerelem sorozatot is csak ajánlani tudom a Bartemeaus-trilógiával, a Marley meg énnel és Jacqueline Wilson könyveivel egyetemben. A Váratlan utazás és Anne zöldoromból a romantikusabb lelkűeknek ajánlom, míg az Enigma kicsit erősebb idegzetet igényel. Sarah Mlynowsky sorozata (Melltartó és seprűnyél, Vágyak és varangyok, Hálózsák és hókuszpókusz, Buli és bájital), Leiner Laura könyvei (Szent Johanna Gimi, Bábel, Akkor szakítsunk!) és Maros Edit Hűvösvölgyi sulija is szórakoztató olvasmány tud lenni. Azt hiszem kifogytam... 16/l
2014. szept. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. szept. 11. 19:13
 5/11 anonim válasza:
65%
SZENT JOHANNA GIMI!
2014. szept. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ebergényi Vicky: Két makacs barátsága
2014. szept. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 jázmin010 válasza:
Én szeretem az Egy ropi naplóját Jeff Kinney-től.
2014. szept. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Darren Shan: Vámpír könyvek. Ez nem olyan hülye vámpíros, hanem beleélhető gyermekfejjel felfogható történet, 12 kötetes.
2014. szept. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Leiner Laura könyvei, az összes.

Abigél, Az éhezők viadala, A kiválasztott, Gyönyörű sorcsapás, Veszedelmes sorscsapás, Ha maradnék, Csillagainkban a hiba stb. Ezek nagyon jók, a kedvenceim.

17/L

2014. szept. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Szent Johanna Gimi! Ahogy látom, már többen írták:)

Harry Potter

Éhezők viadala

2014. szept. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!