Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 12 éves vagyok (lány) és nem...

12 éves vagyok (lány) és nem tudom mit olvassak. Ti mit olvastok/tatok ennyi idősen? Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
2014. szept. 15. 17:25
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Bocs véletlen rossz kategóriába írtam!
2014. szept. 15. 17:27
 2/21 anonim ***** válasza:
9%
Az űrutazás tudománya, vagy Atomfizika kezdőknek. Esetleg a Bolygódugattyús motorok működése című könyveket ajánlom.
2014. szept. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
45%

Ha szereted a kaland/enyhe horror műfajt, akkor Darren Shan könyveit tudom ajánlani, ilyen koromban olvastam el őket és szerettem mindegyiket, ma is leveszem néha a polcról ha van rá időm.

Továbbá a mainstream könyvek, mint a Harry Potter, Éhezők Viadala, az Útvesztő, és a hasonlók.

2014. szept. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
84%
neveletlen hercegnő naplója,Édes Anna,Abigél
2014. szept. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

12 évesen pont nem olvastam semmit :(


Előtte olvastam a Tenger foglyait és a Hét tenger vándorát, 14 évesen a Tengeri farkast. (Csupa tengeri :D)

2014. szept. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 10marti10 válasza:
100%
Én Szabo Magdatól a Mondják meg Zsófikának című konyvet ajanlom. Nekem nagyon bejott.
2014. szept. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 VioricaMirror ***** válasza:
100%
Én akkortájt ijfúsági kalandregényeket olvastam (delfin sorozat) meg Szabó Magda gyerekkönyveit, és a Pöttyös sorozat könyveit, de tudom ajánlani J. Goldenlane regényeit is, ha kedveled a fantasy-t.
2014. szept. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. szept. 16. 14:14
 9/21 anonim válasza:
100%

Én Darren Shan sorozaton nőttem fel, bár így 20 évesen már nem ajánlanám senkinek.

Viccet félretéve, a kötelező és ajánlott olvasmányok az iskolában néha jobbak mint hinnéd. Nekem is sok idő kellet hogy rájöjjek, de ha igazán mély, értékes, izgalmas könyvre vágysz, akkor gyakran azok között van amit a tanáraid fognak ajánlani.


- Hold költők társasága -ban talán nem csalódnál, és nagyon jó kezdésnek.(13-14 évesen láttam neki, és egyből kétszer olvastam el :) )


Ha a korodnál okosabbak érzed magad akkor próbáld meg a "Ottlik Géza: Iskola a határon"-t. A cím elsőre engem is elrettentet, de nagyon szépen, részletesen megírt könyv, és akárhányszor olvasod mindig találsz benne 1000 új dolgot. (Utóbbi 2 évben 6-7 alakalommal faltam fel). Talán elsőre nem érted meg a mondanivalót belőle, viszont ha megtetszik és 2 év múlva akár újra előveszed, garantáltan nagyszerű érzés lesz :)


Ha jót akarsz magadnak, akkor a szinpla "szorakoztató irodalmat" kerüld el :) és inkább válasz egy régi neves írót mint egy moder vámpír regényt.


U.i.: Ha mégis fantázia könyv érdekel, a Harry Potterek nem rosszak, a Gyűrük ura is igen híres sorozat, de akár Narnia vagy Aranyiránytű -t is olvashatsz :) ezek talán még az igényesebb féle fantasyk.

2014. szept. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Hűűű olvasd Fehér Klárától a Bezzeg az én időmben című regényt, éppen ilyen idős lehettem amikor elöször olvastam, nagyon tetszett akkor is, de most is szeretem :D
2014. szept. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!