Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter fanok! Gondolkodt...

Harry Potter fanok! Gondolkodtatok már ezen?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem amit nem értek az egészben:

1) Hogyhogy a varázsvilágban is ugyanolyan emberi lények vannak, mint a való világban azzal a különbséggel h a muglik nem tudnak varázsolni?

2) Hogy jöttek rá h tudnak varázsolni ha csak v. pálcával képesek rá?

3) Nekik miért nincsenek számítógépeik és miért élnek középkori körülmények között, ha többre is képesek lennének?

4) ha jól tudom J.K.R. ezen regénye pár évvel a jövőben játszódik. Miért?

5) Hova tűnt Voldemort orra?


Hozzátenném h ezeket a kérdéseket nem belekötés céljából teszem fel, hanem puszta kíváncsiságból.



2014. szept. 18. 17:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
60%

Az első kettőn én is gondolkoztam már, de sztem nincs megmagyarázva.

A 3. gondolom megszokásból, pl. olyan világban lettek az első varázslók és az beállt egy alapállapotnak vagy vmi.

Voldemortnak sztem azért nincs orra,h jobban hasonlítson egy kígyóra.

A 4-et pedig még nem hallottam.

2014. szept. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az 1. kérdés értelmetlen. Nincs varázsvilág meg valóvilág, egy világ van, amiben titokban léteznek a varázslók. Ők is emberek...


A 2.-hoz nincs fantáziád. Mondjuk évmilliókkal ezelőtt rájöttek az ősök, hogy bizonyos anyagból készített pálcának mágikus ereje van, majd írtak rá egy csomó varázsigét, blablabla, fantázia.


A 3. kérdésen már én is gondolkodtam. Valószínű a más "kultúra" miatt.


A 4.-esről nem tudtam én sem.


Az 5. pedig le van írva a könyvben, ha minden igaz, de itt egy link, a 2. válaszoló elmagyarázza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__1544326-v..

2014. szept. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

1.) Mert emberek, akik tudnak varázsolni... Mik legyenek? Brokkolik? Nem értem.

Amúgy meg van egy csomó nem ember is.


2.) Nem csak pálcával tudnak. Egyébként meg biztos van története, de ez a sztori szempontjából lényegtelen.


"Nekik miért nincsenek számítógépeik"


Azért nem ártana tudni, hogy a Harry Potter nem a "jelenkorban" hanem a 90-es években játszódik. Nem hiszem, hogy akkoriban minden suliban voltak gépek, főleg akkor, ha rá sem szorulnak.

Szerintem mindenre képesek, amire szükségük van. De lehet, hogy már most Harryék gyerekeinek vannak modernebb óráik is.

2014. szept. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

4. A könyv nem a jövőben, hanem a múltban játszódik, egészen pontosan '91-'97 között. Miért? Mert akkor kezdte írni.


1. Ahogy Afrikában is emberek élnek, csak épp feketék; ahogy a vörösök is emberek stb. A könyv szerint vannak olyan emberek, akik varázserővel születtek, de ettől még emberek.


2. Felületesen olvastad a könyvet? Benne van, hogy a varázserő képes kitörni (Marge néni esete), gyerekkorban - mivel nem használják - gyakoribbak az ilyen esetek (Harry visszanövesztette a haját, tetőre ugrott az üldözői elől; Lily virágokat mozgatott; Neville visszapattant a földről).


3. Egyrészt nincs rá szükségük, másrészt meg hagyományőrzés, nomeg ettől különlegesebb a világuk. És ahogy már korábban írták, abban az időben még nem volt a világ tele mindenféle kütyüvel.


5. Ahogy torzult a teste kígyószerűbbé vált, így fehér bőrű, vörös szemű, orratlan lény lett.

2014. szept. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 18. 18:03
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

1) Nem csak emberi lények vannak. (Trollok, vámpírok, vérfarkasok stbstb.)

2) Mondjuk egy mugli elé hoppanál valaki, vagy egy teáskancsófejű ember rohangál London-ban stb. Emlékezz csak az ötödik részre, milyen extrém esetekkel mennek a varázslók kórházba. Ráadásul ott vannak az megbűvölt tárgyak, pl. a böfögő wc, ami szintén az ötödik részben fordult elő.

3) A kilencvenes években még nem sok embernek volt számítógépe, ráadásul miért fáradoznának valami muglitalálmánnyal?

4) Rosszul tudod. 1991-től 1997-ig játszódik a történet, a hetedik részből tudhatod meg, Harry szüleinek a sírfeliratáról.

5) Emberként még volt neki, de miután kígyószerűvé formálta magát az orra besüllyedt, hiszen a kígyóknak sincs.

2014. szept. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A dátum a második könyvből derül ki, Nick megadja a halála dátumát, abból pedig simán kiszámolható.
2014. szept. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

2. : Ez le van írva, úgy, hogy a gyerekek véletlenül indulatból vagy félelemből is tudnak varázsolni pálca és varázsige nélkül, lásd: a volt-nincs üveg az állatkertben.

3.:Ez is benne van a könyvekben: a varázslók elcsodálkoznak azon, hogy a muglik milyen leleményesek, hogy tudják helyettesíteni a varázslatot. pl. bagoly helyett számítógép

2014. szept. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Olvasd el a könyveket :)
2014. szept. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
3.: HA tudnék varázsolni, magasról tojnék még a gigabites netre is, inkább röpködnék seprűn meg varázsolgatnék, na ezért :D
2014. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!