Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter fanok! Gondolkodt...

Harry Potter fanok! Gondolkodtatok már ezen?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem amit nem értek az egészben:

1) Hogyhogy a varázsvilágban is ugyanolyan emberi lények vannak, mint a való világban azzal a különbséggel h a muglik nem tudnak varázsolni?

2) Hogy jöttek rá h tudnak varázsolni ha csak v. pálcával képesek rá?

3) Nekik miért nincsenek számítógépeik és miért élnek középkori körülmények között, ha többre is képesek lennének?

4) ha jól tudom J.K.R. ezen regénye pár évvel a jövőben játszódik. Miért?

5) Hova tűnt Voldemort orra?


Hozzátenném h ezeket a kérdéseket nem belekötés céljából teszem fel, hanem puszta kíváncsiságból.



2014. szept. 18. 17:09
1 2
 11/15 cathilina ***** válasza:
100%
A többit az előttem írók már megválaszolták, de a 3)-hoz azért még hozzátennék valamit: azokon a helyeken, ahol nagy sűrűségben található mágia (konkrétan Roxfortot említik, de szerintem ide tartozik a teljes Roxmorts falu, az Abszol út, a Szent Mungó, a minisztérium, stb) a mugli elektromos szerkezetek egyszerűen nem működnek. Gondolom a mágia zavarja az elektromágneses steret és ez süti ki őket, és mivel varázslással úgyis mindent meg tudnak oldani, nem nagyon törik magukat, hogy találjanak valami megoldást.
2014. szept. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

1. egy faj, csak valami genetikai mutáció (vagy a mugliktól vagy a varázslóktól származnak mindannyian)

2. eredetileg pálca nélkül is képesek voltak rá, de mostanra már hozzászoktak a pálcához és ezért csak a legerősebbeknek megy

3. Mert ha van varázslat minek számítógép. Az aranyvérűek nagy része undorodik a mugliktól, ők nem használnának ilyet, a félvére és a mugli születésűek szerintem meg ha szükségük van rá használnak

4.Oké én visszakérdezek a 7ből melyik az ezen? A történet 1991-1998 ig tart és van egy kiugró 2017-be a végén. Erre gondoltál?

5.Amikor újjászületett kígyó orrot kapott(bár ebben nem vagyok bizti)

2014. szept. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

3) Ehhez még hozzátenném, hogy Rowling leírja, hogy vannak kütyük, amiket a varázslók is átvesznek, csak kicsit máshogy, és mágiával működnek, mint a rádió vagy a fényképezőgép.

6) Ezt is kiegészíteném: amikor Denem állást kér Dumbledore-tól, az arca már kezd eltorzulnia sötét varázslatoktól, és gondolom, már pár horcruxot is elkészített.

2014. szept. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Teen12 válasza:
0%
5. kérdés Voldemortnak azért nincs orra mert nem teljesen fejlődik ki a negyedik részben
2014. szept. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha pl a Roxfortba MA elvinná valaki az iPhone 11ét, az nem működne ott mivel akkora a mágikus sugárzás, hogy zavarná. Meg amúgy ja. ŐK TUDNAK VARÁZSOLNI! Én szívesen lecserélném a kütyüket, varázserőre és pálcára....
2020. máj. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!