Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit jelentenek bizonyos...

Mit jelentenek bizonyos könyveken a különböző színű pöttyök?

Figyelt kérdés
Pl.: Alkonyatos könyveken vörös pötty van de más könyvön arany, piros...

2014. szept. 28. 14:56
 1/3 anonim ***** válasza:
A vörös pöttyös könyvek tiniknek, fiataloknak szólnak, az arany pöttyös könyvek pedig leginkább felnőtteknek szólnak. :)
2014. szept. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pöttyök a könyvmolyképző könyvein vannak.

Vannak arany, vörös, bíbor, narancs és rubin pöttyös könyvek, legalábbis ennyiről tudok.

A narancs a gyerekeknek szól, aztán a bíbor, ami szintén olyan 9-12 éves kategória (legalábbis én 15 évesen nem olvasnám el).

Amiket én olvasok, azokon vörös pötty van. Ezek is olyan 80%-ban lányos könyvek, elméletileg 16 éves kortól olvashatók, de az első vörös pöttyös könyvemet 14 évesen olvastam, és imádtam.

A rubint nem nagyon ismerem. Talán egy kicsit "felnőttebb" , mint a vörös pöttyös könyvek. Kevesebb vámpír, vérfarkas- dolog van bennük. :)

És az aranypöttyös, ami a felnőttebb korosztály. Nem tizenéves főszereplők vannak benne, hanem felnőttek, családosak, ilyesmi.

Körbenéztem, de sehol sem leltem konkrét meghatározást, valami okot, ami szerinte besorolják...

Én úgy vettem észre korosztály szerinte megy.

Narancs, bíbor, vörös, rubin, arany. Én így raknám sorba...

DE ezek csak az én benyomásaim, tapasztalataim!

2014. szept. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A rubin pöttyös könyvek fiatal felnőtteknek szól, ez az a bizonyos new adult kategória:)
2014. szept. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!