Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Metro 2033 könyv olvasóihoz....

A Metro 2033 könyv olvasóihoz. Vélemények?

Figyelt kérdés
Nagyon megtetszett az egész sztori meg minden, de nem igazán merem megvenni, mert félek, hogy az én 16 éves fejemnek sok lenne. Aki esetleg olvasta mondana róla véleményt?

2014. okt. 5. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is most készülök elolvasni, pedig 15 vagyok :) Szerintem Te is próbálkozz vele, ha nem teszik leteszed.
2014. okt. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
14-15 évesen olvastam a két könyvet és nagyon a szívemhez nőtt az író. Nem hiszem, hogy nehéznek fogod találni, elgondolkodtató ugyan, de érthető és borzongatóan érdekes. Arra ne számíts, hogy végig a mutánsokat fogják benne darálni. Rengeteg történetet, legendát fognak elmesélni a metróról, és pont az benne a magával ragadó, hogy egy válasz tíz másik kérdést vet fel. Glukhovsky nagyon ért hozzá, hogy hogyan tartsa fenn az érdeklődést, mert mikor az már épp lankadni kezd, a történet újra magával rántja az olvasót. Ha mégsem vagy biztos benne, hogy tetszeni fog a könyv és megérted a mondanivalóját, akkor kölcsönözd ki a könyvtárból, aztán ha tetszik, megveszed. :)
2014. okt. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is 14-15 évesen olvastam először, és értettem benne a legtöbb dolgot. Nyilván voltak benne olyan utalások, amiknek utána kellett néznem, hogy teljesen megértsem, és az is lehet, hogy így se jött át nekem a teljes mondanivaló.(Elvégre nem véletlenül szokták mondani, hogy ha fiatalon tetszett egy könyv, akkor olvasd el 40 évesen is, mert lehet hogy bizonyos részeket teljesen másképp fogsz értelmezni.)

De mindezektől függetlenül állj neki nyugodtan, vedd ki a könyvtárból, ha nem tetszik visszaviszed.

Tipikus orosz regény rengeteg leírással, hosszú elmélkedésekkel, lassan haladó történettel, és valami elképesztően egyedi hangulattal. Szóval ne egy iszonyatosan pörgős olvasmányra számíts, de természetesen azért vannak benne akciódús jelenetek is, de azokat is átszövik a mindenféle filozófálgatások.

Az írót pedig egyébként is kedvelem, pár éve volt szerencsém találkozni vele, és nagyon kedves volt. :)

2014. okt. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én egy 2-3 hónapja végeztem vele. Nagyon cselekményes könyv, mindig van benne van valami plusz. Nem ül le a könyv.

Megbánni nem fogod. Viszont egy orosz metró térképet nyomtass ki, hogy tud merre jár a szereplőd :D

2014. okt. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Üdv!

"mert mikor az már épp lankadni kezd, a történet újra magával rántja az olvasót."

Nem tudom mennyire vagy értelmes egyén de én személy szerint 16 évesen olvastam ki először és értettem benne mindent nagyjából.

A Gluhovsky féle metró egy csodálatos világ és a mai napig a kedvencem.

Alig várom,hogy ki jöjjön a 2035. Eddig a 2033-34-et olvastam de nemsoká meg veszem az univerzumos részeket is.

Szerény személyem számár ez volt életem els könyve amit a játék után olvastam ki mert fogékonynak tűntem erre a témára,és rá jöttem,hogy miért mondják azt az ősök,hogy egy játék és\vagy film nem lehet jobb mint egy könyv és emiatt a könyv miatt szerettem meg az olvasást.


Bár késve de azért válaszoltam. Végül ki olvastad valamelyiket?

Üdv:

-A válaszoló.

2015. jan. 27. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!