Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Történetek érdekelnének,...

Történetek érdekelnének, fantasy. Ti milyen történetekről olvasnátok szívesen?

Figyelt kérdés

2014. okt. 19. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:

én szeretem a természetfeletti könyveket/történeteket (nem az olyanokat hogy repülnek megvarázsolnak) tetszenek a modern technológiákról szóló esetleg ami a jövőben játszódik pl.: Scott Westerfeld: Csúfok

Szépek

különlegesek

2014. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
63%

Első, te YA disztópiáról, meg paranormal romance könyvekről beszélsz. Az nem fantasy. Kevered a szezont a fazonnal.


Ha blogot írsz, valószínű nem fogo olvasni, ha meg itt az oldalon akarod megtudni, hogy milyen könyvet írj, akkor meg elég kicsi az esélye, hogy bárki hajlandó legyen kiadni, de üsse kavics.

Jól felépített világ legyen, történelemmel, logikus társadalmi felépítéssel. Az emberek szokásai legyenek értelmesen kitalálva, ne csak azért tegyél bele bizonyos dolgokat, mert csak.

A jellemek ne egysíkú, hahotázó gonoszok és tökéletes hősük legyenek. Azért, mert fantasy, nem kell mindenkinek tündérhercegnőnek és teljesen valószerűtlen, mű embereknek lenniük. Legyen jellemfejlődés.

Nagyon nem szeretem a tipikus, tredi tini nyálregényeket. Ne legyen lebutított, cukormázas, szeret-nem szeret borzalom. Ha valamilyen súlyos témáról írsz, ne próbáld meg 13 éveseknek való, vizezett szinten tenni. Ne legyél szégyenlős.

Én személy szerint szeretem az urban fantasy könyveket is (ami még mindig nem a Twilight és Cassandra Clare-féle borzalmakat takarja).

2014. okt. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Második: pedig a paranormal romance a fantasy alzsánere. Oké, hivatalosan besorolható a mágikus realizmus alá is, de aki ezt megteszi, azt kisütjük sok hagymán, kissé véresre. Azzal egyetértek, hogy nem ennek kéne az elsőnek lennie, ha valaki fantasyra gondol.

Urban fantasy mellé húzz be még egy strigulát, kérdező. Vagy a mágikus realizmus... de hogy ez most tekinthető-e a fantasztikum részének, vagy nem, arról ne vitázzuk. Ha nem, de mégis írsz egy jó MR történetet, szerintem senki sem esik kétségbe.

2014. okt. 20. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak! :)
2014. nov. 2. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!