Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mely angol nyelvű könyveket...

Mely angol nyelvű könyveket olvassam, ha (bővebben a leírásban)?

Figyelt kérdés
...már több könnyített 4-5-6. szintű Oxfordos könyvecskét elolvastam, és most szeretnék néhány igazi, eredeti angol (vagy amerikai) regénnyel is megbírkózni. Melyeket ajánljátok, amelyik nem túl nehéz, de egy huszonéves fiúnak érdekes lehet?

2014. okt. 24. 11:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudom, mennyire érdekel, de ami nekem elsőre eszembe jut, az a Harry Potter. Anno én is azokkal kezdtem, főleg az első pár kötetet ajánlom, egyszerűbb a nyelvezete, mivel elvileg egy gyerekkönyvnek indult.


Szerintem egyébként a mai, újabb könyvek közül bármi mehet, ha már tényleg akár 6-os Oxfordosat is olvastál, és nem volt gondod vele. A régebbi könyvek sokkal nehezebbek, szóval pl. kezdésnek nem ajánlanám Jane Austen Pride and Prejudice c. művét, ahogy a Shakespeare írásokat sem. :P De nem tudom, milyen műfajt szeretsz. Én már Stephen Kinget is olvasok angolul, és egész érthető. Neked sem a nyelvtannal lesz bajod, mert kb. a legegyszerűbb igeidőket használják, hanem a szókincs jelentheti majd a problémát esetleg. De ha meg így nézzük, akkor bármit olvashatsz. Én azért kitartok a Harry Potter mellett. ;)


Jó szórakozást!

2014. okt. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!