Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Rhaegar szerelemből rabolta...

Rhaegar szerelemből rabolta el Lyanna-t vagy azért mert rájött a ''megígért herceg - tűz és jég dala'' összefüggésére?

Figyelt kérdés

2014. okt. 25. 12:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

''KIABÜDÖSÚRISTENNYILAAZBMEG'


Akkor ugyanez lesz a reakció Lyannára is, hiszen első évad óta említve sem volt. Csak Oberyn tett rá egy utalást. De mindegy is. Ha nem olvastam teljesen 8, ki az anyja meg az apja. Soha nem láttuk őket, csak hallottuk a nevüket.

Kicsit túl komolyan veszitek. Teljesen mindegy, hogy mi fog kiderülni. Ez csak egy regény. És nem jó ötlet előre beképzelni, hogy na tuti ez lesz, mert aztán ha mégsem, mindenki azon fog nyávogni, hogy "csalódás-csalódás".


Azt meg, hogy a sorozatot nem idióták készítik...hát...öhm...egyes interjúk bizonyos rendezőkkel...na...khm...csak annyit, hogy pár eléggé annak tűnt. :D


"Ha valaki azt mondja hogy nem a lényeg van a sorozatban, az valószínűleg félreértelmezte a könyv lényegét is"


Mert ki van a sorozatban, aki a könyvekben nincs? Havas Jon?

Szerinted mi a könyvek a lényege? Ez nem egy "énvagyokakiválasztotthősmegmentőcsakénnyerhetek" tanmese. Itt rengeteg karakter van, akiken keresztül Martin bemutatja egy pusztító háború körülményeit, hatásait.

Egyet kiemelni a semmiért...amit előtte megtett már százmillió másik fantasy is eléggé felesleges. Végigolvasni hatvanezer oldalt, hogy aztán csak Jon, Dany vagy Tyrion húszezer oldala számítson...eléggé nagy trollkodásnak tűnik.


"És eredetileg mindegyik könyvből 1 filmet akartak csinálni."


Ilyen soha nem lett volna, mivel akkor Martin nem adja el a jogokat. Nem véletlenül akart sorozatot. Pont azért akarta, hogy MINDENKIRE jusson idő és nem csak Danyre, Jonra, meg Tyrionra.

Egyáltalán nincs jelentéktelen karaktar, ebből következtetve.

2014. okt. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Lyanna Stark-ra, ha kiderül nem ez lesz a reakció. :D Mivel legtöbbeknek be fog ugrani akik annyira nem is nagy fanok, de a sorozatot nézték. Vagy ha nem ugrik be nekik rákeresnek, megnézik az első évad 1. 2. részét és leesik nekik a tantusz, hogy bakker, Ned végig legjobb spanja elől rejtegette őt tök érthető módon, mivel annyira gyűlölte a Targ-okat őt is megölette volna.


Ilyen szinten már nincsenek akkora amatőr rendezők...amit el lehetett várni hozták. Az idei Comic Con- vége felé teljesen érthető és korrekt magyarázatokat adtak mi mért úgy van ahogy. Na meg ha annyira gagyin hozták volna össze eddig, akkor nem állna imdb-n 9.5-ön messze...messze a legtöbb szavazatból a sorozatok között. 650 000 ember szavazata azért mérvadó...sőt, már az 1/6-a is mérvadónak számít a film/sorozat minőségét tekintve.


Jon a könyvben is és a sorozatban is benne van szal ez most wtf? :D Nem Jon-ra gondoltam most éppen.


Azt meg hogy ki akart filmet meg ki sorozatot passzolom, nem tudom, de először ez volt az ötletük.


A jelentős/jelentéktelen karakterekbe nem értek egyet de nincs kedvem vitázni, mert túl sokan vannak.

2014. okt. 25. 23:35
 13/19 anonim ***** válasza:
42%

Rhaegar azt hitte hogy a fia Aegon a megígért herceg, és neki írt egy dalt a "tűz és jég dala" címen,volt ugye egy lànya Rhaenys, és tudjuk hogy a sàrkánynak 3 feje van teóriájából kiindulva akart még egy gyereket de a felesége Elia nem tudott volna mégegyszer szülni, hiszen Aegon szülésébe is majdnem belehalt, így aztan ott volt Lyanna és jött Visenya helyett Jon :D hogy most szerette-e is Lyanna-t hàt ki tudja, a sok utalásból az jön le hogy igen.

Amugy nagyon kívàncsi vagyok, hogy a sorozatban ezt hogyan vezetik le hogy kik is Jon szülei, mert oké hogy megemlítették párszor őket de amúgy semmit nem tettek afelé hogy a nézők kicsit is elgondolkodjanak a Lyanna és Rhaegar storyn.



Viszont kicsit sajnàlom hogy Jon semmit sem örökölt Rhaegar kinézetéből, hiszen a most megjelent The world of ice and fire könyv segitségével tudjuk hogy nem is egy olyan Targaryen férfi felesége volt akinek sötét haja és szeme volt, a gyerekeik mégis valyriai külsővel rendelkeztek pl: V. Aegon felesége, akinek a neve nem jut eszembe feket xy-nak becézték mert holló fekete volt a haja és a szeme is fekete volt, mégis mind az 5 gyerekük ezüst hajú lila szemű emberkék lettek. ...jobb lett volna ha Jon külsején is jelentkezik valami valiryiai jellegzetesség, de hàt ez van :)

2014. okt. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

#13

De ez említve van konkrétan hogy maga Rhaegar írta ezt a bizonyos ''tűz és jég dal''át Aegon-nak? Mert nekem egyáltalán nem rémlik és én teljesen máshogy értelmeztem azt a kijelentést.

2014. okt. 26. 23:45
 15/19 anonim ***** válasza:
Nekem úgy rémlik hogy említve van
2014. okt. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

''- Aegon - mondta éppen egy asszonynak, aki újszülött csecsemőt szoptatott egy hatalmas

faágyban. - Milyen név lehetne jobb egy király számára?

- Faragsz neki egy dalt? - kérdezte az asszony.

- Már van dala - felelte a férfi. - Ő a herceg, akinek a jöttét megígérték, és az ő dala a jég és

tűz dala. - Ahogy ezt mondta, felpillantott, a tekintete találkozott Danyével, és a lány úgy érezte,

a férfi látja őt az ajtó előtt.

- Lennie kell még egynek - mondta, bár Dany nem tudta eldönteni, hozzá vagy az asszonyhoz

beszél. - A sárkánynak három feje van.

Az ablakhoz ment, felvett egy hárfát, és az ujjait gyengéden végigfuttatta az ezüstös húrokon.''


Szerintem ezzel arra céloz hogy a Föld dala=tűz és jég dala amit az erdő gyermekei énekeltek valahogy kapcsolódik a megígért herceghez, ezért mondja fiára ezt és a jelenet végén csak egy véletlenszerű dalt játszik. És akkor ezért esett Lyanna-ra a választása mert benne ott volt az Elsők vére, Rhaegar-ban pedig az ősi Valyria vér.


Mindenesetre érdekes, hogy Rhaegar honnan szerzett róla tudomást, hogy a megígért herceg kapcsolódik a tűz és jég dalához. Bár ha jól emlékszek angolul már megfejtették, hogy az egyik Erdő gyermek mondta el neki. Vagy vmi szellem aki az Erdő gyermeke volt.

2014. okt. 27. 15:49
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez csak találgatás. Az erdő gyermekei nem hiszem,hogy a Faltól északról elmentek Királyvárba csak azért,hogy Rhaegarral beszéljenek :D Szerintem inkább az lehet,h nem tudjuk miről szól a dal, de a történet szereplői igen. Elvégre nagyon sok dal van említve a könyvekben, de csak cím alapján, mégis minden szereplő ismeri őket. És gondolom ismerve az utolsó hős történetét, Azor Ahai történetét és a próféciát a hercegről, összerakott Rhaegar egy teóriát.
2014. okt. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
A tűz és jég dala nem feltétlen jelenti Rhaegart és Lyanna-t, jelentheti a tűz (az örök nyár vagy valami) és a jég ( az örök tél, màsok) harcát, szerintem Rhaegar ezt főként így gondolta. Aemon mester mondja is hogy szentül hitte hogy Aegon a megìgért herceg, Rhaegar csak egy 3. gyereket akart és gondolom Lyanna-ra esett a választàsa mert esetleg beleszerett. (Rhaegar halàlakor egy nő nevét suttogta "Lyanna", ez ugye szerelmes férfire vall inkàbb). Persze a tűz és jég dalàt sokan értelmezik Jon-ra de eznem egy 1 főszereplős mű, szóval szerintem ez inkàbb jelenti majd a finàlé harcot amikor a màsokkal összecsapnak ...de aztán sose lehet tudni. Én személy szerint csalódott lennék ha ez az egész egy fattyúnak hitt hősről szólna aki a végén a 7 kiràlysàg ura lesz
2014. okt. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mindenesetre érdekes, hogy miért mondta ezt neki Rhaegar. Ha ő írta azt a bizonyos dalt ha nem. A lényeg ugyan az. Rhaegar valamiért ahhoz a dalhoz köti a megígért herceget.
2014. okt. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!