Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Trónok harca *SPOILER* George...

Trónok harca *SPOILER* George R. R. Martin azt nyilatkozta, hogy ''A megígért herceg'' (Targaryen) és ''Azor Ahai'' ugyan az a személy. Van valakinek valami ötlete, hogy ki lehet az?

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 22:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
16%

Elég sok ötlet van rá.

Havas Jon

Dany

Stannis

Davos

Jaime

Catelyn

Aegon

Victarion


Szerintem mindegyik szereplőről él ilyesféle feltételezés. Mármint valaki biztos mindre fel tudná vezetni. De Dany a legvalószínűbb, mert rá a többség a proféciából igaz.

De gondolom pont azért van így megírva, hogy senki se lehesesen benne biztos.

Valakinél ott a só meg a füst, valakinél a nem szó szerinti úújászületés, valakinél meg a feltámadásos újjászületés.

2014. júl. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
16%
*ups, elírtam, na nem baj
2014. júl. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
De ezek közül Davos,Stannis,Catlyn,Victarion és Jaime tuti nem Targaryen-ek. :D A megígért herceg ugye Targaryen és ezek szerint Azor Ahai is az ő vérvonalukból kerül ki.
2014. júl. 25. 00:03
 4/22 anonim ***** válasza:
15%

Nem, mármint a herceg Jaehaerys király leszármazottai közül kerül ki (ezt mondta akkor a boszorkány). Nem kell, hogy a neve Targaryen legyen.

Havas Jon sem az, hiszen mindenképpen fattyú.

2014. júl. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
*Egyébként mikor mondta Martin, hogy a herceg és Azort Ahai ugyanaz a személy?
2014. júl. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Jon lehet fattyú lesz, akkor is ha beigazolódik a R+L=J teória,de a Targaryen vér ott csörgedezik benne attól még. Daenerys látomásában Rhaegar Aegon fiára mondja azt hogy ő a megígért herceg és ő a tűz és jég dala. Viszont ez a második kijelentés is Jon-ra igaz inkább tűz(Targaryen) + jég(Stark) . Meg látomásában azt mondja Daenerys-nek a bátyja, hogy kell lennie még egynek,mivel a sárkánynak három feje van. A sorozatban pedig úgy kreálták meg, hogy Daenerys a Fal-nál van. Legalábbis az alagútjából lép ki. Plusz ugye ott van az a tény mikor a Fal-on növekvő kék virágot látja. A kék rózsa volt Lyanna kedvenc virága.


Egyébként az egyik interjúban szólja el magát Martinbá.

2014. júl. 25. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Mivel a mondában Azor Ahai füstben és sóban fog újjászüeltni, ezért erősen kétlem az 1. válaszoló által írt Davos-Jaime-Cat triót. Ugye Melisandre szerint Stannis, de ezt kétlem.

Ebből kiindulva sztem marad Danny, Jon és Victarion. Esetleg még Aegon (ha ő tényleg Aegon), de ezt is kétlem, sztem neki nem lesz ekkora nagy szerepe.

Sztem vagy nem fogja az író egyáltalán kijelenti,h xy=Azor Ahai, vagy Jon lesz az.

2014. júl. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Csizmy válasza:
Havas Jon az. Ned stark ugye azt mondta Jonnak, hogy amikor legközelebb találkoznak beszélnek az annyáról.Szóval erre nem került sor.Jon annya Ned testvére Lyanna, aki idő előtt meghalt.Jon nemzője Rhaegar Targaryen. Ned azért hazudott, hogy megvédje az unokaöccsét Robert bosszújától. Mert ugye Robert Baratheon szerelmes volt Lyannába. A vőlegénye volt, amikor Rhaegar elrabolta a nőt.Szóval Ned hazatért a halott húgával és egy újjszülöttel, akit a saját fattyaként mutatott be azért, hogy megkímélje Robert haragjától és a Lannisterek vérszomjától.
2014. aug. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Csizmy válasza:
Vagyis Havas Jon valójában Targaryen.
2014. aug. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Sztem is így volt, de ha így nézzük, akkor sem Targaryen, hanem Targaryen-Stark fattyú.
2014. aug. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!