Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hol találom meg az eredeti...

Hol találom meg az eredeti Peter Pan könyvet J. M. Barrie-től?

Figyelt kérdés

Szeretném elolvasni az eredeti, "cezúrázatlan" regényt, de nem tudom mit keressek. Kiadó, bolt (ha lehet a neten szeretnék egyet) és cím alapján szeretnék segítséget kérni, hogy hol, mit keressek pontosan?

Annyit tudok, hogy a "cenzúrázatlan" változatot nem fordították le magyarra.



2014. nov. 10. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:

[link]


Postaköltség nincs.

2014. nov. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az eredeti mitől cenzúrázatlan? Mi van benne, ami a magyar változatban nincs?
2014. nov. 11. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

Nem igazán tudom, hogy mit is takar a cenzúrázatlan változat, de több oldalon is olvastam, hogy ezt a verziót nem fordították magyarra és kíváncsi lennék rá.

(Azért is érdekel, mert barátnőm azt mondta, hogy az eredeti történetben Peter megöli azokat a gyerekeket, akik elértek egy bizonyos kort és kíváncsi vagyok, hogy tényleg így van-e, mert ha ez igaz, akkor egy ilyen remekművet el kell olvasni...)

2014. nov. 14. 11:02
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is azt olvastam egy oldalon h Pán Péter eredetileg a regényben fogva tartja az elveszett fiúkat és szadizza őket:D meg Wendy-t is csak elcsalogatja Seholországba, de nem engedi vissza. Amúgy az egésznek 3 része van: A kis fehér madár,Péter a Kensington parkban és a Péter és Wendy amit nemrég kezdtem el olvasni. Sajnos csak angol nyelven van meg :/ A Peter és Wendy-ből csináltak sok feldolgozást mint pl a Hook (film) + "Pán Péter, avagy a fiú, aki sosem nő fel" c. színdarabot is Barry írta.
2015. febr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*Sohaország..most néztem meg a Seholország c.filmet és összekevertem :D
2015. febr. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És valójában csak Pán Péter öregszik a többiek azért nem, mert megöli őket.
2015. febr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok, megtaláltam az oldalt :)


Pán Péter eredetileg borzasztó gonosz, a mese pedig nem másról szól, minthogy foglyul tartja a gyerekeket. Manipulálja és irányítja őket, miközben mind istenítik őt. Wendy nem mer felszólalni ellene, mert hűséges feleség, és a saját véleménye nem számít, csak Páné.


Pán gyakran unatkozik, és ezért mindenféle játékot talál ki, sőt, olyat is, ami arról szól, hogy vágjuk el a másik torkát. Olyan szadista, hogy azon nevet, ahogy a Darling fiúk majdnem meghalnak, és Sohaországban senki nem nő fel, de nem azért, mert megáll az idő, hanem mert Pán megöli őket.


Forrás: kisalföld.hu

2015. febr. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok!


Én azt olvastam, hogy a gyerekek azért nem nőnek fel, mert már meghaltak és Péter elvitte őket Seholországba, ami a keresztény kultúrában a Mennyországot jelképezi.


Egy másik helyen pedig azt olvastam, hogy azok a gyerekek valójában mentálisan beteg felnőttek, akik azt hiszik, hogy még mindig gyerekek és Péter, aki számukra egy létező személy vigyáz rájuk.

2019. aug. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!