Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok ajánlani angol nyelvű...

Tudtok ajánlani angol nyelvű regényt, horror, fantasy, steampunk, thriller témában?

Figyelt kérdés

Angol tudásomat szeretném fejleszteni ilyen könyvekkel. Az a helyzet, hogy nagyon magyarul sem ismerek ilyen stlusú regényeket (kivéve Stephen King, meg a magyar írók).

Köszi!



2014. nov. 14. 13:18
 1/7 anonim ***** válasza:
45%

akkor olvass Stephen King-et.

meg probald meg Darren Shan konyveit!

2014. nov. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Márciuska ***** válasza:

Steampunkot tudok ajánlani.

Scott Westerfeld: Leviatán, Behemót, Góliát

Philip Reeve: Ragadozó városok sorozat (Mortal engines)

Emma Trevayne: Flights and chimes and mysterious times

Stefan Bachmann: The peculiar, The whatnot


Ez nem egészen steampunk, de valami nagyon hasonló:

Genevieve Valentine: Mechanique

2014. nov. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Az a baj, hogy Stephen Kinget szana-széjjel olvastam már és nem olyan poén ugyanazt olvasni megint csak más nyelven :D. Azért hoztam példának őt, hogy valami olyasmi jellegű írókat szeretnék. Daren Shan Város trilógiáját olvastam, magyarul azt is, megtetszett még a Zom-B, de nem tudom azt honnan szerezzem meg, ha ebben tudnátok segíteni az is faja lenne.


Másodiknak, nagyon köszönöm! Rákeresek. Esetleg tudtok ajánlani, néhány boltot, ahol e-könyveket is tudok venni? Szeretem a fákat és inkább a szemem romoljon mint a fák fogyjanak. :3

2014. nov. 14. 13:35
 4/7 anonim ***** válasza:
David Wongot ismered? Ő horror-comedy könyveket ír, nekem tetszettek. Vagy Neil Gaimant? Nekem Scott Lynch könyve, a The Lies of Locke Lamora is nagyon tetszett, a második kötet egyelőre annyira nem, de meglátjuk, ha befejezem. Garth Nix Abhorsen könyvei is jók. Aztán ott van as A Song of Ice and Fire, amit mindenki ismer, de szerintem megérdemelten. (Ha valamelyiknek nekiállsz, majd írd meg hogy tetszik.)
2014. nov. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jujj, ami még eszembe jutott, az V. E. Schwabtől a Vicious. Mostanában olvastam, de nekem nagyon tetszett.
2014. nov. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ezek közül csak The Lies of Locke Lamora ismerem, magyarul olvastam, halottam hogy a második kötet sokaknak nem tetszett :D.


Köszi, hogy írtál lesz mit olvasnom ahogy látom :D. Még ott a Clockwork Orange is amit nemrégiben megvettem, az I am Cat Nacume Szószekitől, szóval el vagyok látva.


Ha elolvasom a könyvet mindenképp informállak valahogyan köszi! :3

2014. nov. 14. 17:54
 7/7 anonim válasza:

Steampunk


angol szerző: China Miéville - Bas-Lag könyvei (magyarul megjelent az első 2 kötet)

Felix Gilman: Half-Made World, Rise of Ransom City

Stephen Hunt - Jackelian Series (6 könyv)


amerikai szerző: Jeff Vandermeer - Ambergris könyvei


skót szerző (dark fantasy/steampunk) Alan Campbell - Deepgate Codex (3+ könyv), Gravedigger Chronicles (2 könyv)


Horror


angol - Clive Barker, Conrad Williams, Adam Nevill

ír - Kealan Patrick Burke

amerikai - Robert McCammmon, Douglas Clegg

az erősebb gyomrúaknak: Tim Curran, Jack Ketchum, Edward Lee

2015. febr. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!