Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a kedvenc Agatha Christie...

Mi a kedvenc Agatha Christie könyvetek?

Figyelt kérdés

Mi a kedvenc Agatha Christie könyvetek? Poirot-t, vagy Miss Marple-t kedvelitek jobban? Miért? (Bővebb indoklást!) Mi a véleményetek a mellékszereplőkről: Japp, Hastings, Ariadne Oliver? Ha valamelyik könyvből kiemelhetnétek bármelyik szereplőt: ki lenne az, és miért?

15/L



2014. dec. 4. 11:52
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Hmmm... én Poirot nagyon kedvelem, nagyon tetszik az éles logika, a megfigyelőképessége, és az, hogy mennyire el van telve magától. Igazi régimódi úriember, nekem nagyon megteremti a korszak hangulatát a viselkedésével. Miss Marple kedves öreg nénike, de sokkal jobban szeretem azokat a könyveket, amikben Poirot oldja meg a rejtélyeket. Valahogy hiteltelennek tartom, hogy egy idős néni mindig belecsöppen a kalamajka közepébe, és pont mindig meg tudja oldani a problémát.


Akik viszont nagy kedvenceim az Tommy és Tuppence Beresford, a házaspár. Igaz, a regényeiket pont fordított sorrendben olvastam, azzal kezdtem, amelyikben már idősebbek, és most legutoljára olvastam azt, amelyikben összekerülnek, vicces volt így látni :)


Nagyon sok könyvet olvastam már Agatha Christie-től, több, mint 50-et, de az Ackroyd gyilkosság volt a legizgalmasabb és legnagyobb meglepetés. Mondjuk a Gyilkosság az Orient expresszen is nagyon jó, méltán lett az egyik leghíresebb regénye.

2014. dec. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kedvenc könyv? - Még nem olvastam eleget. Talán egy tucatot, de A. C.-ből soha nem elég. :) De a gyűlölet őrültje volt az, ami eddig a legjobban meglepett. Poirot nyűgőz le jobban, de a vénkisasszonyt is csodálom. Szóval ez egál. A Beresford pár, és Hastings nekem is a kedvenceim közé tartozik. :) Szereplőt nem tudnék kiemelni - egyelőre. ;)
2014. dec. 4. 12:27
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Poirot karácsonya. Ezt olvastam tőle először, talán ezért is szeretem annyira. De maga a bűntény is érdekes benne. Csak ajánlani tudom. Hastings kapitány nekem is nagy kedvencem, Mrs. Olivert viszont nemigazán bírom, mert számomra idegesítő. Egyértelműen Poirot párti vagyok, valahogy mulattat a pökhendisége. Miss Marple számomra valahogy nem olyan érdekes.
2014. dec. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Az ABC-gyilkosságok.
2014. dec. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Quasar07 ***** válasza:
71%
Poirot régi kedvencem, 13 éves vagyok és kb. 3 éves korom óta nézem, még nem sokat olvastam (5 könyvet) . A kedvencem: Macska a galambok között és Az abc gyilkosságok.
2014. dec. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
86%
Az ABC Gyilkosságok. Most olvasom 3x-ra. A másik pedig A Karácsonyi Puding.
2015. márc. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Poirot a kedvencem,amióta 12 évesen elöször olvastam az Öt kis malac cimű regényt és láttam a filmet.Japp a kedvenc mellékszereplőm, olyan vicces figura :) Tommy és Tuppenc karakterét csak a Balhüvelykem Bizsereg cimű filmből ismerem,de nekem tetszenek:)Vagy volt még:Miért nem szóltak Evansnak? Nyomozó párosa,szerintem zseniálisak:)
2020. aug. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

#7 A balhüvelykem bizsereg film az tudtommal egy Miss Marpelosított T&T könyv, amibe bevonták Beresfordékat. Ritka sz@r.


Kedvence(i)m; N vagy M

Ackroyd gyilkosság

Mrs McGinty meghalt

2020. aug. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%

#8 Nekem tetszik...mondjuk,nálam úgy, van,ami nekem tetszik,az ritkán tetszik másnak vagy a kritikusoknak.:D

Viszont Mrs McGinty meghalt,azt szeretem én is! ;)

2020. aug. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!