Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hallottatok már a gyilkos íróról?

Hallottatok már a gyilkos íróról?

Figyelt kérdés

Nos állítólag az országban él egy író akiről szinte semmit nem lehet tudni annyira titokzatos és rejtelmes. Állítólag aki elolvassa egy könyvét annyira megviseli ami le van írva benne hogy az egész világnézete megváltozik olyan igazságok vannak leírva a könyveiben !

Esetleg valaki tudna nekem elérhetőséget adni hogy feltudjam keresni őt ? Se nevet se semmit nem lehet tudni róla, de már nagyon vágyok egy két ilyen könyvre !



2014. dec. 5. 15:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Él egy író akiről semmit sem lehet tudni, a nevét se, és itt majd biztos megadja neked valaki az elérhetőségeit hogy felkeresd. Kérlek mond hogy ez kamu kérdés és nem gondolod komolyan...
2014. dec. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
11%

Te jó ég mióta kísért ez engem... Nos kedves kérdező én tudnék néhány infót adni. Először is az első válaszolónak üzenném, hogy egy magyar íróról van szó méghozzá tényleg egy profi íróról van szó.


Nos a történet ott kezdődött, hogy én egy kiadónál dolgozok és néha megfordul néhány kézirat a kezemben, főleg a kezdő íróké. Nos tudni kell hogy a titoktartás miatt nem adhatom ki neked itt a nevét, viszont alapból írói álnevet használ aminek a monogramja LVD.


Két műve fordult meg a kezemben és megvan az oka hogy senki nem hajlandó kiadni, leginkább a Harry Potter sorozathoz tudnám hasonlítani szituációtól függően ugyan is a kiadók is félnek kiadni mivel olyan dolgok vannak leírva benne hogy hihetetlen.


Amikor elkezdtem olvasni az első könyvét már akkor éreztem hogy valami nincs rendben ! Egyáltalán nem olyan volt mint egy könyv, inkább egy furcsa forgatókönyvhöz tudnám hasonlítani de egyáltalán nem az, ez egy eddig sosem látott írói technika.


Folyamatosan cserélődnek a narrációk, minden változik folyamatosan, semmi nem áll meg és a könyv egyszerűen nem engedte lerakni magát hihetetlen volt. Maga a téma amit feldolgozott is olyan embertelen hogy normális ember ilyenre még csak nem is akar gondolni, de még is amint ott van leírva előtted tudni akarod !


Minden arról szólt benne amit mi emberek nem merünk elmondani, sőt még a gondolatait is elnyomjuk magunkba ! Egy dolog biztos, hogy ha van író aki gyökeresen megtudná változtatni a társadalmat na LVD biztosan képes lenne rá.


Szeretném még leírni az élményt ha megengeded. Amikor elkezdtem olvasni már az első oldalon olyan dolgok voltak, hogy nyolcszor kezdtem az újraolvasását mert nem hittem el, majd hirtelen lett egy vágás és szünet és teljesen más dolog volt előtérben ! A könyv tele van szünetekkel, sőt üres oldalak és szerzői feljegyzések is találhatóak benne, valami hihetetlen az írásmódja a könyveinek.


Amikor elolvastam az első 50 valahány oldalt már remegtek a kezeim, a testemben nem volt vér és megállás nélkül sírtam pedig elég erős nőnek tartom magam. Szó szót követve miután elolvastam a könyvet egy hét szabadságot kellet kivennem és otthon csak ültem az ágyamon macskákkal körülvéve és csak bámultam.


Olyan sokként ért a történet mint semmi más a világon, pedig semmi sci-fi vagy horror nincs a könyvben csak egy egyszerű kis regény volt egy lányról. Amióta elolvastam az egész életszemléletem megváltozott mert olyan szinten tudatosult bennem a halál hogy azt szavakkal nem lehet leírni, viszont nem tudom miért írtad bele hogy gyilkos író de az én gyermeteg lelkem biztos megölte.


Miután elolvastam a könyvet megkértem a felettesemet hogy ő is olvassa el. Nos miután elolvasta ő is szabadságot vett ki de ő már sosem jött vissza, új életet kezdett külföldön mert őt is elkezdte hajtani amit a könyv sugallt.


Természetesen nem adták ki a könyvet mivel túlságosan embertelennek hiszik és új gondolják esélytelen eladni, viszont biztos vagyok benne hogy ha ezt a sorozatot az író kiviszi külföldre ott a Harry Potter, Trónok harca, stb közé fog kerülni ha csak felül nem múlja azokat.


Amikor másodszor került a kezembe egy műve akkor már tudtam hogy nem szabad elolvasnom, sőt a főnököm mondta hogy azonnal töröljem az e-mailt és felejtsem el a dolgot viszont egyszerűen vágytam arra a brutális igazságra amit leírt és a második része a könyvsorozatnak még az elsőnél is sokkal brutálisabb volt és ezek után is felmondtam és kiköltöztem külföldre hogy kövessem az álmaim és céljaim.


Nos lehet hogy LVD könyveit hazánkba soha senki nem fogja olvasni, viszont külföldön biztos vagyok benne hogy hatalmas siker lesz és elég szomorú hogy egy ilyen tehetséges embert senki nem támogat, de végül is így vesztettük el az összes tehetséges művészünket és tudósunkat.


Amikor a második könyvet sikerült elolvasnom akkor én behívtam LVD-t a kiadóhoz és tényleg igaz hogy szinte elérhetetlen és vagy 7 emberen keresztül tudtam csak felvenni vele a kapcsolatot viszont sikerült vele találkoznom, ami életem legnagyobb pillanata volt a mai napig !


Remélem elég információt tudtam adni neked kedves kérdező.

2014. dec. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat azért majd írok egy privát üzenetet is :) Esetleg arról még betudsz számolni, hogy még is milyen személy ? Férfi,nő,öreg,fiatal :) ? És mit mondott ami ennyire megváltoztatott téged ?
2014. dec. 5. 17:03
 4/15 anonim válasza:
11%

Semmi emberi nem volt benne... De tényleg semmi !

Amikor bejött már akkor a hideg futkosott a hátamon, feketébe volt öltözve és az arca egy fehér maszkkal volt eltakarva. Biztos hogy férfi volt és nagyon fiatal, talán még 20 éves se lehet, a teste se hasonlít egy egyszerű emberére mivel hihetetlenül sovány volt talán 50 kiló se lehetett, a bőre hófehér volt és a kezén ki lehetett venni az összes eret, a szemei pedig sötétbarnák voltak.


Amikor megkérdeztem, hogy miért titkolja magát ennyire azt mondta, hogy nem az volt a célja hogy valaki kiadja a könyvét, hanem hogy valaki elolvassa. Egy dolog viszont a mai napig megmaradt bennem az pedig a hangja ! Olyan hihetetlenül nyugodt és selymes férfi hangja van LVD-nek hogy azt szavakkal nem igen lehet leírni. Egyáltalán nem beszéltük szinte a könyvekről hanem azt mondta azért jött csak el idáig, mert hogy megértettem a könyvét és szeretne segíteni nekem.


Feltett néhány kérdést és rávilágított arra hogy én csak egy egyszerű szolga vagyok a világban, aki kizárólag a pénzért robotol és ha így folytatom soha nem leszek boldog és ha meghalok csak az az egy gondolat fog járni a fejembe hogy elrontottam az életem. Azóta se sikerült vele beszélnem, minden létező kapcsolatot megszüntetett velem de Ő megváltoztatta az életem és sajnos soha nem köszönhetem meg neki, mert se a telefon számok, se az e-mail címek nem élnek már.


Reménykedek hogy tényleg valahol nyilvánosság előtt kifogják adni külföldön a könyveit mivel azok is maradandó élmények, viszont mint személy sokkal jelentősebb, ilyen gondolkodás móddal rendelkező ember nem hiszem hogy van még egy.

2014. dec. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

"ha így folytatom soha nem leszek boldog és ha meghalok csak az az egy gondolat fog járni a fejembe hogy elrontottam az életem"


Nem kötözködésből, de...elárulnád, hogy mit csinálsz akkor, ha nincs pénzed? Tényleg nem éppen felüdülés robotolni, de ha nincs mivel fizetned, akkor mehetsz a híd alá és ott sem hiszem, hogy túlságosan boldog lennél.


És kérdező: mi a málnáspuszedliért gyilkos az író?

2014. dec. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
XDDDDDDD ti tényleg ennyire unatkoztok?
2014. dec. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A kérdés elég fura, a második válasz pedig... hát, arra inkább nem írok semmit. Tényleg él Magyarországon néhány rejtélyes író, aki az írói álnevét arra használja, hogy inkognitóban maradhasson (Centauri talán a legjobb példa), de nem létezik semmilyen "gyilkos író", sem LVD. A kérdezőnek ezt a linket ajánlanám, itt utána lehet olvasni a rejtőzködő íróknak:


[link]

2014. dec. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nos azóta sikerült kideríteni néhány dolgot. A szerző neve Leonidas Vlad Dracul és az Artisjus Magyar Szerzői Jogvédő Irodánál is bevan jegyeztetve tehát valós álnévről van szó. Nos reménykedek azért hogy tényleg előbb utóbb publikálni fogják a műveit vagy magyarul vagy angolul :)


Illetve a gyilkos író jelzőt onnan kapta, hogy képes az olvasók eddigi énjét jelképesen megölni és egy teljesen más gondolkodás módot mutat meg az embereknek.

2014. dec. 6. 02:02
 9/15 anonim ***** válasza:
Leonidas Vlad Dracul... tehát egy spártai vámpírról van szó, így már értem. :) Először nem jött le, hogy a kérdés poén, komolyan vettem. :)
2014. dec. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Önpromó vagy mítoszt akarsz elindítani?


Egyértelműen kitűnik, hogy önmagaddal beszélgetsz, ugyanaz a stílus, stilisztikai és helyesírási hibák, a túl gyors válaszokról ne is beszéljünk.

2014. dec. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!