Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen angol nyelvű olvasmányo...

Milyen angol nyelvű olvasmányokat ajánlanátok egy 16 évesnek?

Figyelt kérdés

Lehetőleg valami könnyebbet ha ajánlanátok, megköszönném.

Amúgy lány vagyok.



2014. dec. 19. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Michael Goldman - The Princess Bride

A. Lee Martinez - Divine Misfortune

V. E. Schwab - Vicious (ez nekem iszonyatosan tetszett)


De amúgy bármelyik YA könyv, általában nem arról híresek, hogy túl bonyolultak lennének. Pl. Leigh Bardugo könyvei, Michael Scott-tól a Flamel sorozat, a tipikus Hunger Games-Divergent, stb., bár nekem azok nem tetszettek. Garth Nix Abhorsen sorozata viszont eszméletlen jó.

2014. dec. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Az Oxford University Press-nek vannak könnyített olvasmányai. Általában szépirodalmi regények. Én 7. osztályos koromban a Dracula-t olvastam (kb. 60 oldal) Viszont nem tudom, hogy honnan lehet szerezni. (Libri?)
2014. dec. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezek a könnyítettek szerintem csak nagyon kezdőknek hasznosak. Komolyan történő olvasáshoz, ez bizonyos szint felett már elég soványak, én nem is igazán pártolom őket.
2014. dec. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én már olvastam könnyített olvasmányt az Oxford Bookworms-tól, kötelező házi olvasmányként. Szerintem hasznos, mivel különböző szintek vannak, kilencedikben nekünk 4-est kellett olvasni. De azért szívesen olvasnék eredetit is..
2015. jan. 6. 18:10
 5/5 A kérdező kommentje:
Amúgy a Calepinus Nyelviskola könyvtárából szereztem meg őket.
2015. jan. 6. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!