Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Piton vagy James és Sirius?

Piton vagy James és Sirius?

Figyelt kérdés

2014. dec. 26. 00:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik tizenkilenc, a másik egy híján húsz. Aki ok nélkül, puszta szórakozásból megalázza a másikat, az szerintem undorító, akár diákként, akár tanárként teszi. Diákkorukban valószínűleg (remélem) Piton mellé álltam volna, mert ő volt az áldozat (aki egyedül volt néggyel szemben); de egy emberöltővel később (tanárkorában) már ő is ugyanolyan undorítóan viselkedik, mint ahogyan vele viselkedtek anno. Pedig tapasztalatból tudnia kellett, milyen pocsék érzés.

Az egész bandából egyedül Remus Lupin szimpatikus, aki felnőttként kifejezetten segítőkésszé, önzetlenné vált; és ezért lehet tisztelni.

2015. jan. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%

Inkább Piton.

Ahogy utolsó is írta, egyik sem jobb a másiknál. De szerencsétlen Piton nem tehetett róla, hogy olyan családba született, amilyenbe; hogy Lily elutasította; és hogy J. Potter piszkálódásai miatt vált olyanná, amilyenné. Tény, hogy fogékonyabb volt a sötét oldal "csábítására", de úgy vélem, alapvetően nem lett volna belőle ilyen undok alak.

De ki hogyan gondolja ezt.

2015. jan. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
64%
Piton, sajnos tudom milyen az, ha egyedül vagy, és mindenkinek Te vagy a céltáblája....eléggé sz*r érzés, de ez van. James milyen alapon bántotta Pitont? Azért mert Mardekáros volt. Ez most olyan lenne, mintha én azért bántanék egy embert, mert másik osztályba jár. Semmi joga nem volt hozzá, hogy ezt tegye!! De azért Pitonnak se kellett volna ennyire bántani a diákokat (egyedül azt értem meg, miért bántotta Harry-t)
2015. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
60%

#13

Abban igazad van, hogy James azért bántotta Pitont, mert mardekáros volt,

DE!

Ennek ellenére Pitonnak nem lett volna szabad lealacsonyodnia Potter szintjére.

És én eleinte Lily döntését sem nagyon értettem, hogy oké, Piton sárvérűnek nevezte, de attól még nem kellett volna rögtön Potternek a karjaiba rohanni. Lily (az én szemszögemből) szemét módon fel akart vágni Piton előtt, hogy ő Potterrel jár, meg mittudomén. Szóval Lilyt sem kéne annyira dicsőíteni, hogy ő mekkora szent életű lány volt, mert egyáltalán nem. Nagyon aljas lépés volt tőle.

Ti mit gondoltok?

2015. jan. 12. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

13 vagyok

Nem mondtam, hogy Lily szent életű lány volt, de azért bírtam, meg azért tényleg eléggé bunkó volt, hogy rögtön elment Piton mellől, és abban is igazad van, hogy tényleg nem kellett volna cseszegetnie a diákjait, én csak azt írtam, hogy megértem miért bántotta annyira Harry-t.

2015. jan. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
51%
Egyértelműen Piton, mert egy roppant összeszedett karakter, mellette az összes szereplő elbújhatna.
2015. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
64%
Piton, Remus, Sirius számomra szimpatikusak. Viszont James Pottert nagyon - nagyon utálom. Arrogáns, egoista, komolytalan, elkényeztetett. Nem is értem, hogy ilyen embert, hogy lehet kedvelni? Piton helyében, kértem volna 2-3 mardekárost, hogy segítsenek bosszútállni. Az sem volt fer, hogy Potterék 4-en mentek mindig. Egyébként Piton, tényleg összerakott karakter. Nagyon szimpatikus számomra. Remus, Sirius szintén.
2016. máj. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
64%
Piton
2018. júl. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Igazából nem tudok dönteni. Tény, hogy Piton félrelépett, mikor beállt halálfalónak, de mikor megtudta, hogy Voldemort megölte a szerelmét, akkor elfordult tőle, és Dumbledore-t szolgálta. Az is igaz, hogy érdeklődött a fekete mágia iránt, és kitalált pár elég veszélyes átkot is. De ettől még nem tartom rossz embernek. Egyszer félrelépett, de végül is hallgatott a lelkiismeretére, és habár titokban, de Harry-nek is sokat segített, annak ellenére, hogy gyűlölte Harry apját.

James és Sirius elismerem, hogy undokoskodtak vele, és folyton bántották, ami nem volt helyes, de szerintem ők sem rossz emberek. Nagyon szerettek viccelődni másokkal, de néha elvetették a súlykot. Szerintem James azért is szállt rá ennyire Piton-ra, mert neki is tetszett Lily. Sirius meg, mivel a barátja volt, támogatta. Nem volt szép dolog, de én ettől függetlenül bírtam őket :)

Mind a hárman csináltak helytelen dolgokat, szóval nem tudnám eldönteni, hogy ki mellé álljak.

2021. febr. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%

Jamest mert egy tini csinál hülyeségeket viszont ő végül túllépett ezen. Piton és Sirius nem tudott túllépni a gyerekkori sérelmein és hülyeségein.

Egyik sem szent de kezd átmenni a ló túlodalára, hogy Piton örökké szereti Lilyt és úristen essünk hasra tőle. Alapból ha Piton nem pletykál Voldinak akkor nem lenne meg az alapsztori mert nem tud a jóslatról. James nem volt szent de végül jó férj és apa lett aki úgy ment feltartóztatni pálca nélkül Voldit, hogy tisztában volt vele meg fog halni csak a felesége és a fia kapjon még egy kis időt. Meg az én magán véleményem az, hogy Piton 17év után se tud túllépni rajta az már mániákus beütést ad egy kicsit. Régi kérdés nem is biztos, hogy más olvassa de aki erre téved azzal szívesen beszélgetnék erről bármilyen álláspontról.

2023. márc. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!