Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok nem csajos (főleg,...

Tudnátok nem csajos (főleg, de nem feltétlenül fantasy) könyvsorozatokat mondani?

Figyelt kérdés

Amiket ismerek: Harry Potter, A tűz és jég dala, A gyűrűk ura, A széthullott birodalom. Most olvasom Az éhezők viadala 3-at, nekem a stílus már vetekszik a lányregényes stílussal, mármint nagyon érezhető, hogy nő írta. Persze attól a cselekmény még jó, de értitek. Más, amit találtam még, az Évszázad Trilógia, ami történelmi, a többi meg csajos, vámpíros...stb mint az Árnyalat-trilógia, Luxen, Időtlen szerelem-trilógia, Pokoli szerkezetek, Gyönyörű sorscsapás...stb mind lányosak leírás, borító stb alapján :/

A Divergent sorozat milyen? (Négyes//A beavatott//A lázadó//A hűséges)



2014. dec. 30. 21:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Assassin's Creed sorozat? Librin jó értékelése van.

Darren Shan démon világ sorozata.

Darren Shan vámpír könyvek, meg még a Zom-B sorozat,

Város-trilógia tőle.

Christopher Paolini: Eragon,Első szülött, Örökség

James Dashner:Útvesztő(I.),Tűzpróba(II.).

Rick Riordan:Percy Jackson és az olimposziak sorozat.

2014. dec. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Pancsa2003 válasza:
17%
staphani mayer alkonyat és a többi rész
2014. dec. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Fantasy:

Robert Jordan: Wheel of Time (Az idő kereke) sorozat

Terry Brooks: Shannara sorozat

Terry Goodkind, David Eddings, Raymond E Feist, Patrick Rothfuss, Brandon Sanderson könyvei...


A Divergent sorozat eléggé lányos, és emellett gyenge is. Az első kötetben még van némi akció, de a második kötet 90%-a ilyen szeret-nemszeret tini picsogás.

2014. dec. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nekem már Az Éhezők Viadala könyvekben is (bár még csak az első kettőt fejeztem be), kicsit sok volt a szeret-nem szeret évődés, hogy Peeta most szereti-e Katniss-t vagy nem, vagy csak úgy csinál, vagy mégsem. Meg akkor Gale, most akkor barátok vagy nem vagy mi.... Fiú létemre nem zavar, ha van szerelmi szál, kell is, de nekem már Az Éhezők Viadala is too much ebből a szempontból.
2014. dec. 31. 15:12
 5/14 anonim ***** válasza:

Én is fiú vagyok, és eddig még nem olvastam hölgy által írt fantasy könyvet, amiben a szerelmi szál ne lett volna szirupos, érzelgős. Még az olyan klasszisoknál is, mint a Harry Potter... a 4. könyvnél végig fintorogtam, mikor mindenki szerelmes lett mindenkibe, és most ki kit szeret stb.


Érdekes módon a férfiak által írt könyvekkel nincsenek ilyen problémáim; ők egész másképp kezelik a romantikát. Élvezhető, intenzív, de egyáltalán nem csöpögős (jó példa pl. Stuart Hill Icemark-trilógiája - nem tudom, hogy megjelent-e magyarul).

2014. dec. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Majd Mark Lawrence trilógiáját akarom olvasni (Széthullott Birodalom: Tövisek Hercege/Királya/Császára). Állítólag az se rossz, bár olvastam róla rosszakat is.
2014. dec. 31. 15:35
 7/14 anonim ***** válasza:

Debra Doyle-tól a Varázskör sorozat (7 vékony kötet) nekem tetszett. Varászlófiúról szól, de nem ilyen megsuhintom a pálcámat és kész típusú. Mindenféle kalandokba keveredik a srác.


A Divergentnek eddig az első két részét olvastam. Lány vagyok, de nem az a tipikus lányos lány és én kerülöm a romantikus dolgokat. Engem konkrétan az zavart hogy túl sok belső gondolatát hallottam a főszereplőnek és bár tudom hogy csak kb 16-17 éves, de idegesített hogy annyi gyerekes, ostoba döntést hozott, kicsit jobban gatyába rázhatta volna magát, persze biztos ez az élethűbb változat, mert minden ember félne ilyen helyzetekben amiben ő volt, de hát nekem ez már idegesítő volt.

Viszont maga a sztori meg elég jó, úgyhogy kíváncsi vagyok a végére.

Sajna néha el kell viselnünk egy kis romantikát a kaland kedvéért.

Nem tudom minek kell minden akcióba belekeverni egy kis romantikát. Vagyis de igen, tudom: pénz.

2015. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Márciuska ***** válasza:

- Silvana de Mari: Az utolsó tünde sorozat

- Philip Pullman: Az Úr sötét anyagai trilógia

- Raymond A. Feist: Résháború sorozat (A mágus, A tanítvány, Ezüsttövis, Sethanon alkony)

- Jonathan Stroud: Bartimeus sorozat

- M. I. MacAllister: Ködfátyol sziget trilógia

- Kai Meyer: Hullámok gyermekei trilógia

- Diana Wynne Jones: Howl-trilógia (A vándorló palota, Az égi palota, A másik palota)

- Derek Meister Gyilkos fény trilógia (A harmadik rész még nem jelent meg magyarul, és nem biztos, hogy valaha kiadják...)

- Pierrot: Jonathan Hunt sorozat (Ez magyar könyv, időutazós, és hát... néhol érezni, hogy nem elég gördülékeny a stílus, néhol kicsit furán veszik ki magukat a párbeszédek, de az alapötlet azért jó, egy esélyt megérdemelhet.)

Ha nem ragaszkodsz sorozathoz, akkor ajánlom még James Rollinstól a Káoszt és Frank Schatzingtől a Rajt. Plusz: Tad Williamstől A virágok háborúja is jó!

2015. jan. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kevin Hearne- A vasdruida krónikái mindenképpen. Apámmal együtt olvassuk, pasis, fantasy, bár nem tudom hogy állsz a kelta illetve a skandináv mitológiával, mert abból van benne nemkevés.


Ami nem sorozat, és bár nő írta, nem csöpögős: Meiszner Krisztina- MásValaki problémája.


Amit pedig nem olvastam még, pedig bő 9 hónapja van a polcomon, a Rovásember. Ezt pusztán a fülszöveg alapján merem ajánlani.

2015. jan. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Márciuska ***** válasza:
Az Icemark magyarul Jégvár csatája címmel jelent meg, ez két kötet volt. Azt nem tudom, hogy az eredetihez képest ez most melyik rész, illetve adtak-e ki többet is.
2015. jan. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!