Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tolkien világáról ismertetők...

Tolkien világáról ismertetők (könyvek, weboldalak)?

Figyelt kérdés
Már régóta foglalkoztat a téma, de eddig még nem ástam bele magam . Tudom hogy sok oldal meg irodalom foglalkozik vele de tudtok ajánlani? Első sorban valami jó összefoglalót (térkép, események, nép csoportok, személyek, nyelvek stb.) A Tolkien.hu oldalt nézegettem, a középfölde címszó alatt jó cím szavas összefoglaló van, de azon belül elég sok mindent nem találtam ami érdekelt volna. Ismer valaki olyan könyvet ami jól át tekinti az egészet, vagy olyan internetes oldalakat ahonnan érdemes össze szedegetni?

2014. dec. 31. 01:57
 1/4 anonim ***** válasza:

én is nagyon szeretem ,és érdeklődök tolkien világa iránt,és sok mindent megismerhedtem még,mindezt egy nagyon hasznos vastag könyvből:a cime: befejezetlen regék númenorról és középföldéről=más címen is megjelent:a gyűrű keresése


találhatsz benne minden félét:van benne 4 térkép,ezenkívül tolkien olyan történetei is benne vannak amiket nem fejezett be,nem is publikáltak,csak ebben a könyvben...ára 4900ft,szerintem megéri....remélem nincs meg neked..én ezt ajánlnám neked...

2014. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A Befejezetlen regéket én is jánlom

Amit még ajánlok, h olvasd el az elveszett mesék könyvét, a szilmarilokat. Sok mindent találhatsz egyes könyvek függelékében is.

Nekem a kadvenc könyveim:

A GYŰRŰK URA

A HOBBIT

A BABÓ

A SZILMARILOK

BEFEJEZETLEN REGÉK

ELVESZETT MESÉK KÖNYVE

HÚRIN GYERMEKEI

igazából ez nem top sorrend

és húrin gyermekeit MÉG nem olvastam

remélem segítettem

2014. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. dec. 31. 15:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Weboldal tekintetében magyarul a Tolkien.hu a legteljesebb, de az angol Wiki oldal szerintem minden nagyobb részt lefed (és jó a forrásjegyzéke, az is sokat segít).

(Húris gyermekei szvsz nem sok pluszt ad a Szilmarilok után, jobban kifejti Túrin jellemét, nem egy hülye pszichopatának tűnik, hanem egy esendő, sok rossz döntést hozó, hirtelen haragú embernek. De ez minden. Bár a képek nagyon szépek. Viszont az ára ehhez képest nagyon sok, akkor már inkább A szilmarilok, jobban megéri.)

2014. dec. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!