Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen szépirodalmi műveket...

Milyen szépirodalmi műveket tudnátok ajánlani egy 16 éves lánynak? Ha tudtok írhattok depresszív hangulatú/ elgondolkodtató/drámai könyveket is.

Figyelt kérdés
Szívesen olvasnék valami különlegeset, nem azt a tipikus"van egy lány aki szerelmes egy fiúba és a fiú is pont belé szeret" történetet

2015. jan. 2. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Neked szerintem pont jók lennének Boris Vian regényei, mint a Tajtékos Napok vagy a Pekingi ősz. A nyelvi játék a történetekben valami hihetetlen. De, ha jól emlékszem én valamikor ekkor olvastam el a Bűn és bűnhődést, bár azt sokan unalmasnak tartják, csak azért, mert realista. De szerintem Rejtő Jenő művei is tetszenének neked, én nagyon sokat nevettem rajtuk. De talán még tetszene neked Bulgakov Bíborszív című műve. Nem hosszú, könnyen emészthető a szöveg, ráadásul orosz nevekkel sincs teletűzdelve, mivel Bulgakov a szereplőit mind Verne regényeiből emelte át és még el is lehet rajta gondolkodni, mivel fel lehet fogni mind a nyugati világ, mind a kommunista világ kiparodizálásaként. Olyan Verne alakok szerepelnek benne, mint Michelle Ardan vagy Glenarvan kapitány. Talán még Vernével is érdemes lenne próbálkozni, hisz olyan halhatatlanok kerültek ki a tolla alól, mint az Utazás a Holdba és a Nemo kapitány. Ha mégis valami drámaibb hangulatú könyvet szeretnél, akkor a Dorian Gray arcképét ajánlanám. De a legjobb mégis talán az lenne, ha magad olvasnál el könyveket ajánlás nélkül és magad mondanád meg, hogy mi is tetszik neked igazán. Oh, és ezek a példák amiket én felsoroltam mind szépirodalmi példák. :D
2015. jan. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Robert Cormier: Én vagyok a hunyó

[link]


Robert Cormier: Az első halál után

[link]


Robert Cormier: Csokoládéháború

[link]


Nagyjából 16 évesen olvastam ezeket, és gyomron rúgott mindhárom; depresszív - nyomasztó hangulat garantált. Nem tipikus tiniregények, de talán neked is tetszhetnek. Bár ifjúsági regény kategóriában futnak, bőven 20 fölött is érdekes és megrázó.

2015. jan. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Üvöltő szelek, na az elég depresszív. AKkor van még a Büszkeség és balítélet (és Jane Austen többi könyve), az Elfújta a szél, bár én azt még nem olvastam, a Ha maradnék.

16/L

2015. jan. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az ember tragédiája
2015. jan. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Mind felkerült a listámra :) aki tud az írhat még!
2015. jan. 4. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!