Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyek azok a könyvek, amiket...

Melyek azok a könyvek, amiket szerintetek mindenkinek el kéne olvasni?

Figyelt kérdés

Nem az iskolai kötelezőkre célzok elsősorban, bár írhattok olyat is, hátha nem ismerem. (Az ember tragédiája és a Goriot apó kifejezetten tetszett eddig.)


Főként művelődni szeretnék. A napokban néztem meg a V for Vendetta (V mint vérbosszú) c. filmet, és teljesen megfogott a főszereplő szépirodalmi tudása, és az idézetei. (No meg persze régebbről is érdekelt ez a fajta műveltség, mivel szimpatikusak a művelt/intelligens emberek.)


Szóval, tudnátok ajánlani? (Lehet verses, nem verses, nincsenek elvárásaim.)



2015. jan. 4. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
52%

Nincs olyan. Csak azért ne olvass semmit, mert olyan jó villogni vele, vagy mert KELL. Nem kell semmit. Olvass olyat, ami érdekel és jól esik. Az olvasásnak nem valami teljesítendő feladatnak kellene lennie, hanem egy szórakoztató elfoglaltságnak. Másrészt meg nem tudnék olyan művet mondani, ami mindenkiben ugyan azokat az érzéseket kelti és mindenki számára élvezhető lesz.

(Regisztrálj goodreads.com-ra, ott a már olvasott könyveid alapján ajánlatokat kapsz. Ha bejelölsz pár szápirodalmi könyvet, akkor gyakolatilag millió másikat fog ajánlani.)

2015. jan. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem igenis vannak olyan könyvek amiket az ember nem azért olvas, mert olyan szuperérdekesek (pl. Nyomorultak).

Szerintem ezeket a könyveket ki kell olvasni egy embernek élete során:

Nyomorultak (Victor Hugo)

Gyűrűk ura (J.R.R. Tolkien)

Üvöltő szelek (Emily Bronte)

Állatfarm (George Orwell)

Élj és emlékezz (Valentin Raszputyin)

Kis herceg (Antoine de Saint-Exupéry)

Köntösömre sorsot vetettek (Lloyd Douglas)

Momo (Michael Ende)

A vadon szava (Jack London)

Eroica


Ezek csak azok amiket olvastam, ezekről tudom biztosan, hogy megéri őket elolvasni.

2015. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszolóval tulajdonképpen egyet tudok érteni, közben azt gondolom mégis megértem, amit szeretnél, mert bár "villogni" a műveltséggel nem igényem, saját megnyugtatásomra mégis szívesen birtokolnám.

Szerintem a kötelezők jó alap, illetve az irodalmi korszakok, korstílusok mentén lehet haladni az olvasásban. Egyfajta útmutató lehet az "1001 könyv, amit el kell olvasnod, mielőtt meghalsz" listája. Aztán kibővítheted még egy-egy korszakon, stíluson, nemzeten, témakörön belül az ismereteidet - attól függően, hogy mi fog meg olvasás közben.

Nekem úgy tűnik, hogy a zsidó-keresztény kultúrkör irodalmában a Biblia sokszor észrevétlenül is hivatkozási alap, úgyhogy sokat segít az ismerete (én nem vagyok keresztény, nem ismerem kellő alapossággal a Bibliát, így többször utána kellett néznem egy-egy történet szimbolikájának), és ugyanígy a görög mitológia is fontos; meg még sok minden, de hirtelen ezek jutottak eszembe.

2015. jan. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!