Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írjátok le ide életetek...

Írjátok le ide életetek legmeghatározóbb könyvét vagy ami szerintetek egyedi és mindenkinek el kéne olvasni!?

Figyelt kérdés
Olyan könyveket keresek amit esetleg még nem olvastam és ideje lenne pótolni, előre köszönöm :)

2014. márc. 17. 01:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan nincs, amit mindenkinek el kellene olvasnia. Egyszerűen csak nem hiszek abban, hogy van olyan könyv, amit mindenki ugyan úgy élvezne, viszont mindenki tud olyan találni, ami neki tetszik. Szóval én most olyanokat írok, amik tuti biztos, hogy sokak szerint nem jók vagy nem ELÉG jók, de nekem tetszettek, vagy abban az életszakaszban, amikor olvastam, akkor valami pluszt adtak.


- Harry Potter : 9 évesen kezdtem el olvasni (akkor még csak az első 3 vagy 4 volt megírva), amikor az iskolában a többiek utáltak, állandóan bántottak, a családomban is voltak gondok, több szerettem meghalt. Nekem akkor sokat segített.


- Murakami Haruki - After Dark: gimiben olvastam, az első komoly barátomtól ez volt az első ajándékom. :) A karakterek iszonyatosan jók benne.


- Stephen Fry - A hazudozó: angolul olvastam, megszenvedtem vele rendesen, de imádom. Nem ajánlanám mindenkinek. Már megkaptam, hogy egy sz*r, meg hogy Fry nem is író, hanem színész, tehát duplán sz*r, de ez van.


- Neil Gaiman könyvei: megint egy olyan író, akit elég sokan lenéznek, mert ír gyerekkönyveket is, de nekem személy szerint nagy kedvencem, valahogy pont olyan dolgokról és úgy ír, amikről és ahogy én olvasni szeretek.


- Diana Wynne Jones: ő viszont tényleg csak gyerekkönyveket írt, eddig nem is olvastam sokat tőle, de annyira inspirálnak az írásai, hogy nekem személy szerint fontos.


- David Wong - John Dies at the End: valaki pont most igénytelenezte le valaki itt az oldalon. NEM egy túl komoly könyv és megértem, hogy sokaknak nem tetszik, de nekem valamiért nagyon bejött.

2014. márc. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 veronika 1996 ***** válasza:
37%

John Green - The Fault In Our Stars, nagyon jól van megírva, ez tipikusan az a könyv szerintem, amin hol sírsz hol nevetsz/mosolyogsz, én imádtam, még úgy is, hogy az író magán emberként kifejezetten unszimpatikus.

A másik amit mondanék elég megosztó lehet, de alapvetően nagyon jó könyv: Tabitha Suzuma - Forbidden (magyarul nem jelent meg ezért nyilván csak akkor ajánlom, ha szoktál angolul olvasni). Egy teljesen tabu témát boncolgat, a vérfertőzést, és be kell vallanom, hogy ott, akkor, abban a történetben ez elfogadható volt, viszont azóta is, ha szembetalálkozom ezzel a témával elborzadok, szóval attól nem kell félni, hogy ilyen szinten véleményt változtat.

Most több nem jut eszembe, sajnos, pedig talán egy vidámabbnak jobban örülnél. :)Remélem azért segítettem valamennyit.

2014. márc. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Prym ***** válasza:
37%

szeritnem a hobbitot, a GYU-t, meg Tolkien munkásságát kéne tanítani (jó ez egy kicsit erős... :D ) de szerintem 20.szd-i irodalom tannál kéne valahogyan érinteni.

Winnetou

Vernétől mindenféle

Rejtőtől úgyszintén

Égvilág trilógia

meg a Fairy Oak sorozat, ez gyerekmese de szerintem nagyon aranyos és jó könyv :) kisebbeknek mindenképpen (7 részes)

2014. márc. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Prym ***** válasza:
ja és meg cabottól a neveletlen hercegnő :D
2014. márc. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddig érkezett válaszokat. Inkább komolyabb témájú könyvek érdekelnének jobban mint például

George R. R. Martintol A jég és tűz dala címü könyvsorozat. Csavaros epikus történésekről szóló karakter orientált és jól kidologzott szereplők . Előre köszönöm a válaszaitokat , minden jót !:)

2014. márc. 20. 23:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Elizabeth Mittelsteadt:Poros úton mezítláb (16-os O)

D. C. Lloyd: ,,És köntösömre sorsot vetettek"

2014. ápr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Például most olvastam el a Zabhegyező c. könyvet szerintem nagyon egyedi könyv volt, sőt nekem a top 3 ban biztosan benne van.Gyerekkönyvek nálam felejtősek,romantikus drámákból meg Shakespeare esetleg, szóval ezt a két témát lehetőleg kerülném. Leginkább felnőteknek szóló Krimik és igényesebb Fantasy , okos thrillerek amik nem a brutalitással imponálnak(lehet benne,de ne öncélú). Szóvál várom a további ajánálsaitokat/ajánlásukat! Az eddigi válaszokat köszönöm!
2016. febr. 10. 18:32
 8/9 Márciuska ***** válasza:

- Orson Scott Card: Múltfigyelők - Szerintem zseniális, nagyon ajánlom, nem hétköznapi, és igen komoly témákat feszeget, amellett, hogy érdekes is.

- Lukjanyenko: Éjszakai őrség sorozat - Az első kötetnek kicsit fura a nyelvezete, és talán nehezebb megérteni, de érdemes belekezdeni, mert a többi kötetből minden érthető lesz. Nagyon izgi, olvasmányos, és hihetetlen jó a világ, amit Lukjanyenko kitalált.

- Ha bírod a kissé elvontabbakat, akkor ajánlom Szergej és Marina Gyacsenko-tól a Metamorfózis könyveket (Alexandra, Arszen, Andrej). Nem sorozat, mindegyik kötet külön világban játszódik, de mindegyik hihetetlen egyedi ötletre épül.

- Klasszikus disztópiák közül érdemes elolvasni Aldous Huxley-tól a Szép új világot, és Orwelltől az Állatfarmot. Szintén ajánlom Merle-től az Állati elméket, a Védett férfiakat, illetve a Malevilt.

2016. febr. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az általad leírt könyvek több ,mint a fele eléggé felkeltette az érdeklődésem. Irány a könyvtár. :)
2016. febr. 11. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!