Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A Vaják könyvekben ki az a...

A Vaják könyvekben ki az a Cirilla (Ciri)? Elmondaná nekem valaki részletesen ha megkérném, mert nagyon érdekelne. Persze SPOILERESEN!

Figyelt kérdés
Szóval, nemrég vittem végig az első két játékot, és nagyon-nagyon bejöttek aztán most elkezdtem nézegetni a trailereket a Witcher 3-ról, és a kommentek között mindenki áradozik arról, hogy "húúú ez a hamuszínű hajú csajszi ez bizony Ciri és hogy mennyire jó, hogy benne lesz" blaa blaa. :D Szóval nagyon érdekelne, hogy kicsoda ő, és miért ilyen fontos karakter. Sajnos nincs időm olvasni a könyveket pedig tudom, hogy benne van ő is és valószínűleg a játékkal se fogok tudni majd játszani csak a nagyon-nagyon távoli jövőben. Szóval ez lenne a kérésem, hogy valaki adjon egy jó kövér leírást, hogy ki ez a Ciri mert képek alapján eléggé szép a csaj meg fehér a haja meg nagyon fontos meg stb stb... :D Szóval ki is ő? :)
2015. jan. 5. 05:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy witchertől megkérdik, hogy mit kér jutalmul, akkor Meglepetést kell kérnie. Valamit, amiről még nem tud a felajánló, azt neki kell adnia. Geralt az egyik feladatánál lehetőséget kap, és a Meglepetés Ajándékot kéri, mikor 5-6 év múlva visszatér Cintrába.(Cintra oroszlánja Calanthe adta neki a megbízást, és Ciri az ő unokája lesz, akivel akkor volt terhes a lánya). Innentől összekapcsolódott kettejük sorsa.Később találkoznak a driádoknál, majd Cintra Nilfgard általi lerombolása után Geralt szerencsésen magához veszi. Az elején nem akarta, Mert nem hitt a végzetben meg ilyesmiben. Nem is akart visszatérni Cintrába, de a Sors így is összehozta őket. Miután Cintra elpusztult, Ciri-t elvitte Kaer Morhenbe. itt Vesemirrel és 2 másik witcherrel 25 év után először elkezdtek kiképezni egy új witchert, Cirit. Mivel Vesemirék ugye nem mágusok, ezért nem tudták/nem is próbálták alávetnia Füvek Próbájának és a többi mutációs beavatkozásnak. Viszont titkos gombákat meg növényeket etettek vele, amik kicsit gyorsították a fejlődését, erősebb izmai lettek, megtanulta szabályozni alégzését, ezért annyit tud futni mint egy witcher, és úgy forgatja a kardot, persze sebességben elmarad egy mutált wicthertől. Trisst kaer Morhenbe hívták, hogy felügyelje az egészséges fejlődését, plusz próbálja megoldnai Ciri problémáját. Mert Ciriben van egy csepp tündevér, és egy Forrás. időnként önkívületbe esik, és látomásai lesznek amikre nem emlékszik utána. Triss elviszi Nennekéhez Melitele egyik papnőjéhez Geralt barátjához ahol elkezdd tanulni. Itt Jennefer csatlakozik hozzá, és elkezdi varázslónővé képezni. A mágiával képes harc közben többé-kevésbé witcherszerű képességeket használni, pl. élesebb érzékszervek, gyorsabb mozgás stb. Gyakorlatilag ő egy witcher képzésű, tudásukkal rendelkező, varázslónővé képzett harcos. Közben Észak királyai úgy döntöttek, hogy meg kell halnia. Cintrát vissza akarták foglalni, de ha Ciri a császárhoz kerül akkor végleg megszilárdíthatná a hatalmát Cintrában, mivel ők a királyi vért követik mindenáron. Közben valakik vadásznak Geraltra és a lányra, többször megtámadják orgyilkosok Dandeliont/Geraltot is. Jelenleg itt tartok a Végzet Kardját most kezdtem.
2015. jan. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Visszaolvasva elég kaotikus és helyesírási hibákkal teli a szöveg. Mentségemre legyen mondva a 23 óra.
2015. jan. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Semmi baj, értettem a lényegét, és nagyon szépen köszönöm. :) Tehát Végzet kardja? Lehet én is megveszem a könyvet, még gondolkozok rajta. Ez a végzet kardja végig Ciri-ről szól? :)
2015. jan. 7. 06:01
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sikerült elírnom a könyv címét.. Az Utolsó kívánság a legkorábban játszódó novellás könyv, itt olvasható hogyan kérte fizetségül azt amiről még nem tudnak. A Végzet kardja a 2. rész, ez is novellás könyv. Itt találkozik Geralt az idősebb Cirivel, plusz a végén magához veszi. A 3. könyv a Tündevér, ez már regény, ez arról szól, hogy Cirit képzik, tanítják plusz az orgyilkosokkal küzdenek. Ez 2 szálon megy. Ciri tanítása Melitele szentélyében, illetve Geralt vadászata. Ez a könyv kezdi az összefüggő regénysorozatot. Amire én Végzet kardja helyett gondoltam az a Megvetés ideje. Ez a 4. rész, és a 2. regény. Itt már erőteljesen szervezkedik mind Nilfgaard, mind az Északi királyságok.

Nekem nagyon tetszett, hogy átélhettük Geralttal azokat a dolgokat, amiket a játékban annyiszor mesélnek. Hogyan kapta a Blaviken Mészárosa nevet, Yarpen Zigrin plusz a Martalócokkal hogyan vadászott sárkányra. Mellesleg a sárkányos sztorinak kellemes csattanója volt:D

2015. jan. 7. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól veszem ki a szavaidból akkor ugye nekem a Tündevért kell olvasnom hogy minél többet megtudjak Ciri-ről igaz? :D A sárkányos sztorinál a csattanós végre azt érted ami a játék második részében is benne van? A Saskia csavarra? :D Amúgy köszönöm hogy segítettél. :)
2015. jan. 7. 21:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, bár kicsit hasonló a csavar. Igen úgy értettem. Az első 2 könyv novellákat tartalmaz, míg a Tündevér és a másik magyarul megjelent könyv már regények. A regényekben Ciri szemszögéből is láthatóak a helyzetek, és köré van szőve a cselekmény.
2015. jan. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm. :) Ment mindegyik komidra a zöld pacsi. :)
2015. jan. 8. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!