Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Üdv mindenkinek! Írtam egy...

Tamás Szilárd kérdése:

Üdv mindenkinek! Írtam egy regényt, ami közel 700 oldalasra sikeredett. Elküldtem két lapkiadónak szeptember elején, de sajnos egyenlőre csak hitegetnek. Tényleg ilyen nehéz lenne az egész?

Figyelt kérdés
2015. jan. 6. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:

700 oldal? Az komoly.

Mivel és hogy hitegetnek?

Amúgy ez a szakma a leghálátlanabb. Benne van a pakliban, hogy visszadobják a könyvet, vagy rosszabb esetben az első pár oldal láttán eldöntik hogy nem adatják ki. Az sem teljesen biztos, hogy annyira jó, mint amilyennek te gondolod. Látatlanban nehéz ítélkezni.

2015. jan. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lapkiadó helyett könyvkiadót keress, jobban jársz. (Lapkiadók fő profilja az újságkiadás.)

A hitegetést nem értem... vagy válaszolnak, hogy igen/nem, vagy semmi. Ha udvariasan elutasítank, azért azt lehet dekódolni. Ha zaklatod őket, hogy elbírálták-e már, és mindig kapsz egy levelet, hogy várólistán van, akkor ne zaklasd.

Egyébként két kiadó semmi. Ilyenkor szokták bedobni Rowling példáját, akinek a regényét 15-en utasították vissza (és az kerek-perec visszautasítás volt), szóval érezd jónak magad. Keress másokat, nézz pályázatokat, kérd ki más emberek véleményét. A kiadás maga valóban nehéz, de nem lehetetlen.

2015. jan. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én sem értem, mivel hitegetnek? Ha csak olyan választ kapsz, hogy folyamatban van, akkor bele sem néztek eddig.

Egyébként teljesen mindegy, hogy hány oldal, nem az fogja eldönteni, hogy jó-e vagy sem.

Egyébként pedig ilyen nehéz. Azt gondoltad, hogy beküldöd, és rögtön ki is adják? Ez nagyon kevesekkel történik meg, ha egyáltalán megtörténik.

2015. jan. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
űha lehetséges küldenél nekem részletet a könyvedből engem érdekelne.
2015. aug. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!