Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvassam a könyvet vagy...

Elolvassam a könyvet vagy megnézzem a filmet? (A Beavatott)

Figyelt kérdés
Mennyire érdekes a könyv?Mennyire volt jó olvasni,vagy annyira hasonlított az éhezők viadalára hogy egy jópár résznél azt gondoltad hogy "Ezt is az éhezők viadalából szedték."?

2015. jan. 9. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

A könyv legtöbb esetben jobb élményt nyújt a filmnél, és szerintem ez a mű sem képez kivételt.

Ha szavazhatok, akkor inkább a könyv. Aztán talán a film.

2015. jan. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Én egyiket sem ajánlanám. Nekem ebben a könyvben a szerelmi szál rettenetesen erőltetett, és idegesítő, hogy a főszereplő semmit nem hajlandó megosztani a körülötte élőkkel. Ezen kívül a lány betege öngyilkos hajlammal küzd, és körülbelül annyira becsüli meg a szüleit, SPOILER hogy amikor a szeme láttára halnak meg, még csak egy könnycsepp sem gördül le az arcán. Ebből következik, hogy persze ő irreálisan erős, mindenben tökéletes, és számomra irritáló a folyamatos nyavajgása, amikor még ő jár a legjobban. Szerintem a könyv kiszámítható, unalmas, és egy egomán csaj "minden körülötttem forog, és 16 évesen megmentem a világot" történetét meséli el.


A film számomra hasonlóképen élvezhetetlen, néha már röhögőgörcsöt kaptam a rossz színészeken, és megoldásokon, de ha már mindenképp meg akarod ismerni a történetet, akkor ezt ajánlom, mert rengeteg időt megspórolsz vele.


Én mind a kettőn unatkoztam, de mivel mások agyba főbe dicsérik a trilógiát, valószínűleg velem van a baj. Rajtam kívül szinte mindenkinek nagyon tetszik, de ha nem bírod a mértéktelen romantikus nyáladzást a rendszer összeomlása, és emberek halála közben, akkor ne olvasd el/nézd meg.

2015. jan. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%

A második válaszoló mindent leírt. Ha 13 éves vagy, és megelégszel minimal történettel és szörnyű karakterekkel, akkor tuti tetszeni fog. Az Éhezők Viadala igényes és izgalmas, ez nem.

Én először a filmet láttam, de az nem tetszett, ezért döntöttem úgy, hogy kiolvasom a régényt, mert az biztosan sokkal jobb. Tévedtem. Tris-t minden cselekedete miatt megfojtottam volna, hihetetlen milyen személyisége van. Tényleg azt hiszi magáról, hogy ő tökéletes, nem érdeklik a barátai, nem becsüli meg őket. Ő mindenkit lenézhet, de őt senki sem. A szerelmi szál tényleg erőltetett és egyszer sem érződik, hogy valóban szerelmesek lennének.

Egyszerűen nem jó az egész, pedig én szeretem az ilyen könyveket és pozítívan álltam ehhez is. De ez olyan vontatott, unalmas, logikátlan, kiszámítható és idegesítő volt, hogy a második könyv felénél abbahagytam.

Ennek ellenére olvasd el, hátha neked tetszeni fog. Sokak szeretik, csak egyszerűen nem értem miért.

2015. jan. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
56%
Kettesnek, hármasnak igaza van. Lehet hogy kezdő volt az író, nem tudom, de amit produkált, abból nem kellett volna világsikernek lennie.
2015. jan. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Ui. miért lett lepontozva a hármas, míg a kettes 100%-os. Pedig ugyanazt írják...
2015. jan. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
48%
Nekem nagyon tetszett a film és úgy döntöttem, hogy a könyvet is elolvasom :)
2015. jan. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2015. jan. 11. 21:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha elfogadsz még választ, nekem a film jobban tetszett. Ez volt az első eset, hogy egy adaptációt jobbnak találtam az alapjául szolgáló könyvnél, méghozzá azért, mert kiküszöbölt egy a könyvben előforduló hatalmas logikai bakit.
2015. jan. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!