Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Létezik a Gyűrűk urához...

Létezik a Gyűrűk urához hasonló, fantasztikus univerzumot felépítő könyv?

Figyelt kérdés

Olvastam a Gyűrűk urát, most már a filmeket is láttam, szóval teljesen vége az egésznek.

Arra lennék kíváncsi, hogy létezik-e más, hasonló könyv, ami szintén egy fantasztikus világban játszódik, és ugyanilyen részletesen építi fel a saját univerzumát?

(A Harry Pottert, illetve a Star Warst ismerem :) Valami más?

Köszönöm!


2015. jan. 21. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tronok harca?
2015. jan. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2015. jan. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bele fogok nézni.

Van még valami más? :)

2015. jan. 21. 20:40
 4/13 anonim válasza:

Tövisek hercege. Elég dark, és eszmeiségében messze van a Gyűrűk Urától, de szerintem jó.


Sárkánydárda krónikák.


MAGUS könyvek.


És, amint előttem írták, Trónok harca.

2015. jan. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

R.A Salvatore :) Drizzt sorozatát ajánlom, őt egyébként a Gyűrűk ura ihlete meg. :)


Az első könyv az otthon. (időrendileg, de amúgy a 4.-et írta először a Kristályszilánkot) Szóval az Otthonnal kezd. Sötételfekről szól, vannak benne törpék, barbárok, kalózok, elfek, emberek, Orkok, Goblinok.. :D Meg rengeteg kaland, több, mint 20 könyvből áll, de ha elkezded szerintem lehetetlen letenni/abbahagyni, kivétel, ha a folytatás nincs meg. Az első x (kb10-et) könyvet neten is meglehet találni.

2015. jan. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Terry Pratchett könyvek! Én magam nem olvastam őket, de édesanyám sokat mesélt róluk, és odavolt értük! :)


Ha érdekel a sci-fi is, akkor Asimovnak is van egy csomó könyve, ami ugyabban az univerzumban játszódik. :)

2015. jan. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :) Így már van miből válogatni?
2015. jan. 22. 16:44
 8/13 anonim ***** válasza:

Az úr sötét anyaga trilógia. Az Aranyiránytűvel(eredetileg északi fény) kezdődik, párhuzamos univerzumok stb.

örökség tetralogia, ami az Eragonnal kezdődik. A filmet szigorúan tilos megnézni, a részek számával együtt nő az élvezeti faktor.

Szergej Lukjanyenko Őrség sorozata, az Éjszakai Őrséggel kezdődik és 5+1 könyvből áll már. Ez urban fantasy, de jól összerakott világ a fény és sötét közti hidegháborúról napjainkban az emberek világa mögött. Kicsit sötétebb a világa.

A witcher könyvek is egy jól összerakott világban játszódnak. A nyelvezete felnőttesebb, káromkodások halál. A klisékkel szembe megy, itt a másfajúakat(tündék törpök) elnyomják, rendszeresek városokban a másfajúak elleni lincselések.

2015. jan. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Az Őrség sorozatot ismerem, de nem tetszett, nem olvastam végig; a többit viszont nem ismerem, bele fogok nézni :)


Egyébként az Eragonnál már késő, mert láttam a filmet

2015. jan. 25. 19:45
 10/13 anonim ***** válasza:

01-22 09:54-es vagyok, ha nem nagy kérés, majd írd ki, hogy mi tetszett :)

Amikor lesz időm én is keresek valami olvasnivalót, ha többen ajánlják szívesebben olvasok.

Köszi és Jó Olvasgatást!

2015. jan. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!