Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy lehetne megoldani hogy...

Hogy lehetne megoldani hogy egy könyv olyan látvány világú legyen vagy olyasmit adjon vissza mint egy játék?

Figyelt kérdés

Már mint elég jó rajzok azok és vissza adják?Tudom hogy képzelő erő meg minden de valljuk be a fiatalok (mint én is) inkább egy játékkal játszanak nem hogy könyvet olvasnak vagy ha bele kezdenek abba is hagyják viszont én írok egy fantasy regényt és majd ha kész lesz csinálok neki és átírom egy szép könyvbe és azt szeretném hogy az olyat tudjon vissza adni mint egy gépes játék pl mint a wow szv hogy lehetne megoldani hogy egy könyvben (az adott oldalon) úgy láthassa az olvasó mintha egy kis ablakon láthatná azt a mozzanatot elég egy nagyon szép és jó kép róla vagy valami extra kell hozzá?Van valami ötletetek erre?

Köszönöm előre is a válaszokat :)



2015. jan. 24. 15:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek alássan a keresett műfajt képregénynek hívják! Csak ahhoz nem írni, hanem rajzolni kell tudni! :-)

De viccet félretéve szerintem az ilyen "öszvérek" nem működnek, mert te keresztezni akarod a regényt a képregénnyel meg a képeskönyvvel.

Ez kicsit olyan mint a kör négyszögesítése, egyszerűnek tűnik, de a gyakorlatban lehetetlen.

Meg te magad írod "de valljuk be a fiatalok (mint én is) inkább egy játékkal játszanak nem hogy könyvet olvasnak"

akkor most kinek szánod az írást?

Tehát a problémám az hogyha te gyereknek nézed a teljes olvasóközönséget, akkor az "érettebb" olvasók fogják elutasítani a munkát, ez patthelyzet! Akármelyik ujjadba harapsz fáj! Ha nem teszel bele képeket, akkor nem fogják olvasni a kortársaid, -legalábbis te így gondolod-, ha teszel, a szélesebb "regényedzett" olvasótábor fogja úgy érezni, hogy hülyének nézed, és nem fog egy "képeskönyvvel" szórakozni.

Az alapprobléma, hogy a játék és a regény két teljesen eltérő médium, és a kettő keresztezése eddig egyedül a kalandkönyveknek sikerült, de mostanra ezeket pont a PC illetve konzoljátékok kiszorították. Ma már csak egyfajta nosztalgikus szubkultúra foglalkozik velük.

De nem akarom tovább fecsérelni a szót, szerintem ez nem fog menni, így nem. Vagy írsz egy tisztességes regényt, vagy rajzolj képregényt. Meg még mindig ott van alternatívaként a fanfiction, amiben ez nem probléma, hiszen ha azt mondjuk a WoW világába teszed, akkor az olvasónak nem lesz problémája elképzelni a cselekményt, hiszen jobbára olyanok olvassák, akik maguk is ismerik az adott játékuniverzumot.

2015. jan. 24. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!