Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet szeretnék írni, de...

Lamf105 kérdése:

Könyvet szeretnék írni, de több problémám fen áll. Mihez kezdjek ezekkel?

Figyelt kérdés
Már egy ideje szeretnék egy könyvet írni, de sehogy sem tudok bele kezdeni. Az alap story hogy mi lesz benne, az meg van. Szereplők oké. Múfaj, oké. Igazából ez egy regény lenne, mítikus dolgokkal. De nem olyan hogy tündérkék meg ilyenek, hanem csak egy átlag városban egy különös tehetséggel bíró pasi. Másik problémám, hogy nem tudok bele kezdeni magába az írásba. Gondoltam arra, hogy úgy kezdeném, hogy valami megfogós, pl.: "XY egy hatalmasat káromkodott, mikor belerúgott a konyhaszekrény sarkába." vagy netán olyannal, hogy "Utáltam az árvaházi ételeket, már nem is tudom mikor volt utoljára valami kedvemre való étel." vagy hát nem is tudom. Kezdetnek ez jó nem? (Első könyvem, de nem első próbálkozás, ha családnak tetszik, elvisszük egy ismerősünkhöz (könyv kiadó stb.). Csak hát kellene némi tipp, mert az ismerősünket nem akarom zavarni.

2015. jan. 24. 16:30
 1/5 anonim válasza:

Akár el is kezdhetnéd így minden esetre írj különböző kezdéseket egy füezbe nézd meg h szerinted melyik a legjobb kérdezz meg másokat pl családot h nekik melyik tetszik a legjobban húzd ki a legrosszabb kritikát kapottat és ugyan így míg nem marad egy de a lényeg h próbálkozz sose add fel és ne várd h elsőre tökéletes legyen én ezt vártam at első írásaimnál és ki dobtam mindent mert mindig reménytelennek láttam őket de most már nem dobom ki őket hanem a nem oda illőket ki húzom a margóra írom ami még hiányzik onnan stb..


Én is irok már egy kis alapú füzet felénél tartok a fantasy regényemmel bolha betűkkel :DD ha szeretnéd írhatsz és megosztok veled 1-2 praktikát :)

2015. jan. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem túlságosan rástresszelsz... Kezd el valahogy, igazából teljesen mindegy, hogy hogyan, és csak hagyd hogy ömöljenek a gondolatok. És ha később meggondolnád magad, még mindig változtathatsz. :)
2015. jan. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy átlagod napon kezdődött...
2015. jan. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddig minenkinek :) Megpróbálom úgy ahogyan mondtátok, hátha jutok valamire :)
2015. jan. 24. 19:13
 5/5 anonim válasza:
100%
Csak kezdd el és majd a végén kijavítod... Így egyből tudod folytatni és majd amikor ott tartasz hogy magadtól is lesz ötleted akkor átírod! Sok sikert :)
2015. jan. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!