Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Triológiát írok, egy lány...

Petru$$h kérdése:

Triológiát írok, egy lány életéről. A történet már teljesen meg van, már csak be kell gépelnem. Ki is szeretném adatni, de van egy aprónak nem mondható problémám. MI LEGYEN A CÍME?

Figyelt kérdés

Szóval...

-Az első részben egy árva lány, kezdi felépíteni az életét. Villámcsapásként történnek a dolgok a lehető legjobban, mindaddig míg a problémák rá nem szakadnak és el nem sodorják őt. A probléma forrása pedig nem más, mint a szerelme és annak balkézről született kislánya. A könyv végén a lány sok szenvedés után meghal.

-A második rész már kezd átfordulni fantasy témájúba mivel a főszereplő élete a túlvilágon folytatódik. Onnan nézi végig szerelme életének folytatását, nélküle. Közben pedig igyekszik hozzászokni új életéhez.

-Az utolsó lesz a leghosszabb és legfurcsább, hiszen a jó és rossz harcát követően, egy hatalmas robbanással megváltozik a világ. A lány lelke egy új testbe költözik, ezzel a feje tetejére fordítva egy újabb élet munkáját. Egy híres modell testébe születik bele, aki eléggé rossz életű volt és a kábítószer okozta a halálát. A fordulat majd ott következik amikor újra találkozik egykori szerelmével és megpróbál belépni a gyászoló fiú életébe.

( bocsánat a szó ismétlésekért, de máshogy nem tudtam megfogalmazni, úgy, hogy ne adjak ki túl sok információt)

Remélem, hogy meg lehetett érteni valamennyire a témáját és tudtok segíteni nekem a cím választásban. Sajnos nekem semmi ötletem nincs, pedig rengeteget agyaltam rajta.

Szeretném ha lenne egy főcím ami mindháromra vonatkozik, és mindegyiknek külön egy-egy alcím.

Köszönöm a segítséget! :)



2013. márc. 3. 10:22
1 2 3
 1/22 rajcziz ***** válasza:
Figyelj, szerintem előbb írd meg, és utána döntsd el, mi legyen a cím. Egyrészt több fogódzód lesz, ami alapján címet fogsz tudni választani, találsz olyan címet, ami visszaadja a könyv hangulatát. Másrészt viszont az is lehet, hogy közben elmegy a kedved az egésztől, találsz valami más történetet, és akkor teljesen mindegy lesz, hogy van-e címed vagy sem.
2013. márc. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ez olyan mint Meg Cabot- tól az Airhead c. könyv. tök olyan, olvassátok el..
2013. márc. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Az első része meg van írva, de nem találok olyan címet, ami megfelelő lenne.
2013. márc. 3. 12:17
 4/22 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem olyan már ne is haragudj! Én olvastam kb. 2 éve és köze sincs hozzá. Abban a lány agyátültetésen esik át. Ebben a lelke vándorol.
2013. márc. 3. 12:20
 5/22 anonim ***** válasza:

Tyű, én nagyon kritikus vagyok általában, de ez már aztán sztori! Ötletes, nagyon üthet, ha jól írod meg! ;) Tudom én tapasztalatból, hogy milyen nehéz is megírni egy komplett sztorit úgy, hogy élvezhető legyen, színes, és ne legyen benne sehol semmilyen logikai bukfenc.

A címet kitalálni még bőven ráérsz.

Amúgy első irományod?

2013. márc. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem az első, inkább úgy fogalmaznék, hogy az első hivatalos. Van előtte egy másik regényem, amit meg is írtam, de úgy érzem, hogy nyomába sem érhet ennek. :)
2013. márc. 3. 15:52
 7/22 anonim ***** válasza:
64%

"A történet már teljesen meg van"; "szó ismétlésekért", "cím választásban", "Szeretném ha"...

Amíg ilyen elképesztő, bődületes gondok vannak a helyesírásoddal, szerintem ne írj könyvet, és pláne ne adasd ki...

2013. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
50%
Nem beszélve a "triológiáról" :D
2013. márc. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Istenem most összedől a világ, mert elütöttem. Én kérek elnézést. TRILÓGIA!! ;)
2013. márc. 5. 16:05
 10/22 anonim ***** válasza:

Pedig sajnos ha hibákkal akarod kiadatni a könyvedet, akkor a kiadó rögtön visszadobja, és nem fogja érdekelni, hogy elírtál-e valamit véletlenül. És tiszteld az olvasóidat, ha kritikát írnak, ne támadj rájuk, hogy igenis nem hasonlít, meg mi az hogy szólni merészelnek a hibáid miatt (amik ez esetben az elírások).

Igazából szerintem mielőtt címet választasz, írd meg az elsőt. Én szeretek az elején címet választani, de akkor is adhatsz, amikor már befejezted teljesen; akkor az egész sztorit látva tudni fogod, mi a legjobb cím hozzá.

2013. márc. 7. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!