Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mit gondoltok arról a kijelent...

Mit gondoltok arról a kijelentésről, hogy nem az a fontos, hogy milyen témájú könyveket olvas valaki, hanem az fontos, hogy olvasson?

Figyelt kérdés
2015. jan. 27. 15:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Több embertől hallottam, hogy 20 - 25 évesen szívesen olvas Harrz Potter könyveket, amire a környezetében élők úgy reagálnak, hogy nagyon gyerekes...
2015. jan. 27. 15:01
 2/3 anonim ***** válasza:

A Harry Potter minden, csak nem gyerekes. Őszintén sajnálom az olyan embereket, akik szerint a fantasy hülyeség, meg gyerekeknek való.

Mindenki azt olvas, amit szeretne. Viszont ha például egy tinilány ilyen butító, rosszul megfogalmazott, "tinilányos", gyerekes könyveket olvas, amik nem mutatnak jó példát neki, attól nem lesz értelmesebb. De ha neki tetszik, olvassa. Több nem lesz tőle, de legalább lefoglalja magát valamivel.


Egyébként nem értem azokat az embereket, akik ilyen nyálas, buta tiniregényeket olvasnak, és egy tanulságosabb, komolyabb fantasyra azt mondják, hogy gyerekes, meg hülyeség, mert nem fogják fel a mondanivalóját. Szerintem ha valaki rendesen megfogalmazott, tartalmas könyveket olvas, amik nem mutatnak rossz példát, akkor teljesen mindegy a témájuk.

2015. jan. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem a Harry Potter egyáltalán nem gyerekes, sokan szeretik, felnőttek is.

Én ezzel a kijelentéssel nem értek egyet. Manapság már mindenki könyvet akar írni, ilyen kis 12 évesek is, akiknek még ki sem fejlődött a saját stílusa. Meg ott vannak ezek a tiniregények, amiknek igazából semmi építőjellege nincs az olvasóra, hanem csak ámítja. Ezek csak arra jók, hogy elmondhassák magukról, hogy olvasnak, na ja, de azon kívül mást nem. Na ezekből az emberekből elegem van, mert még csak meg sem próbálkoznak egy nívósabb könyvvel. Vagy azok körében, akik érdemben olvasnak, pihenésképpen a kezükbe vesznek egy ilyen, hogy is mondjam... könnyebb olvasmányt egy nehezebb mű után. Én mondjuk szoktam ilyet csinálni, mikor már nagyon tele van az agyam. Nem tudom más, hogy van vele... Összegezve, szerintem nem mindegy, hogy milyen könyvet olvas valaki. Persze, ha valaki egyáltalán nem szokott, akkor annak is örülni kell, ha megszagolt egyet.

2015. jan. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!