Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Fontos! Üvöltő szelek,9....

Fontos! Üvöltő szelek,9. fejezet vége felé Linton milyen szívességre utal amit Heathcliff tett neki?

Figyelt kérdés
A 10. kiadás 89. oldalán a 2. bekezdésben található. Nagyon fontos lenne!

2014. dec. 28. 00:29
 1/2 anonim ***** válasza:
82%

erre gondolsz? : Mondd meg nekem az

igazságot, de rögtön. Ne félj, hogy ártasz vele neki! Noha éppúgy gyűlölöm, mint eddig,

túlságosan nagy szívességet tett ő nekem, hogysem lelkiismeretfurdalás nélkül tudnám kitekerni

a nyakát.


Nos, ezt nem Linton mondja , hanem Hindley Chaty batja, es a tartozas a gyermeke eletere vonatkozik.


- Ki van ott? - kérdezte, mikor hallotta, hogy valaki a lépcsőhöz közeledik. Felismertem

Heathcliff lépteit, és én is kihajoltam, hogy figyelmeztessem, ne közeledjék. Abban a percben,

amint levettem a szemem Haretonról, a gyerek egy hirtelen mozdulattal kiszabadította magát a

vigyázatlan kezek közül, melyek tartották, s lezuhant.

Alig volt időnk összeborzadni a rémülettől, máris láthattuk, hogy a gyereknek semmi baja sem

történt. Heathcliff épp kellő pillanatban érkezett a lépcső aljához, egy ösztönös mozdulattal

elkapta zuhantában, és talpára állítván, feltekintett, s megnézte, ki a szerencsétlenség okozója.

2015. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, igen nem Linton, hanem Hindley! :)
2015. máj. 19. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!