Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok mondani olyan könyvet...

Tudnátok mondani olyan könyvet, ami nem vöröspöttyös, komolyabb, de megérthetem 13 évesen?

Figyelt kérdés

Mostanában nem kötnek le a vörös pöttyös könyvek. Tudnátok ajánlani valami komolyabb könyvet?

A kedvenceim: Harry Potter, Éhezők Viadala, Zabhegyező, meg A nyugalom tengere és a Végzet Ereklyéi, bár az utolsó kettő pöttyös.

Amiket még szeretek: Ha maradnék, Északi fény, Vámpírakadémia, A beavatott.

A pöttyösek közül ezek tetszettek csak: Rubinvörös, Pushing the limits, Slammed, Iron King, Shiver.


Ezeknél szeretnék komolyabbat olvasni. Valamit tudnátok ajánlani? Akármilyen műfajban.



2015. jan. 27. 15:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Örökség tetralógia, imádom. Ne a film alapján ítéld meg, az egy f.o.s.

Leslie L. Lawrence könyvek, ha szereted a krimiket. A régebbiekből válogass, az újak már annyira nem jók.

J. Robert King: A végzet pereme. Ez egy játékhoz van, de szerintem magában is nagyon jó. Ha tudsz angolul ezt javaslom eredeti nyelven, a fordítása nem valami elsőosztályú.

Narnia Krónikái, szintén ne a filmek alapján ítéld meg, csodálatos könyvek. Elhasználtam mellettük pár csomag zsepit.

Rejtő könyveket is olvass bátran, hihetetlen jók.

2015. jan. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Hú, a Narniából a filmeket kiskoromban szerettem, meg mostanában valahogy mindig "szembejön" ez a könyvsorozat, sokat hallok róla, lehet, hogy ez azt jelenti, hogy el kellene olvasnom. :D

A többi is jól hangzik, bár egyiket sem ismerem (még). :)

2015. jan. 27. 17:01
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem bátran kezdj neki. Viszonylag hosszú sorozat (7 könyv), de úgy magukban nem túl hosszúak. Én nagyon gyorsan végeztem vele.

Az Örökséget talán úgy ismered, mint Eragon-sorozat.

2015. jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Leslie L. Lawrence-t én faltam 13 évesen, szóval őt én is bátran ajánlom. (Én A gyűlölet fájával, a Naraszinha oszlopával és Az ördög fekete kalapjával kezdtem, ezek például régebbiek és összességében a pörgősebbek közül valók.)

Vele párhuzamban a Vavyan Fable könyvekkel is elvoltam.


De szerintem a maiaknál sokkal színvonalasabb és komolyabb ifjúsági könyvek voltak:

Stanley, a szerencse fia

Az emlékek őre

Számláld meg a csillagokat


Újabb fajta fantasy vonal:

Jonathan Stroud - Bartimaeus trilógia (A szamarkandi amulett az első, én olyan 15 voltam mikor a kezembe vettem, és imádtam, talán te korábban érsz nálam.)


Meg a listádról kimaradt, de hasonló típusból a Maze Runnert nagyon dicsérik. Nekem nem kedvencem, de az olvasmányaid alapján lehet, hogy te szeretni fogod, tipikus antiutópikus ifjúsági sci-fi.

2015. jan. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Deliverance ***** válasza:

Jenny Downham- Amíg élek

Szinte tökéletes. Komoly téma, valós problémákkal, igazi érzésekkel.

2015. jan. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!