Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok írni a dr. Nyiszli...

Tudtok írni a dr. Nyiszli Miklós-dr. Mengele boncolóorvosa voltam című könyvhöz hasonlót?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon bejött, tényleg megdöbbentő dolgokat ír le, és a tudat olvasás közben, hogy ez mind igaz... Elképesztő!

Na tehát, akkor valami ehhez a könyvhöz hasonlót várnék (de a lényeg az, hogy koncentrációs tábor(okról) szóljon).

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2015. jan. 27. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Gondolom olvastad a cikket az indexen onnan szedted ezt a könyvet is... ha nem akkor irány az index holokausztos cikkei és ott lesz még pár ilyen könyv.
2015. jan. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elie Wiesel: Az éjszaka
2015. jan. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Thx!

(Ha egy kis leírást írnál, azt nagyon megköszönném. Elég lenne csak pár mondat.)

2015. jan. 28. 16:53
 4/6 A kérdező kommentje:
+ ha olvastad a könyvet, akkor saját benyomásaidra is kíváncsi lennék.
2015. jan. 28. 16:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt a fülszöveg:


"Ezerkilencszáznegyvennégyet írtunk… Az 1933. évi náci hatalomátvételkor ezerévesnek kikiáltott német Harmadik Birodalom ekkor lépett utolsó, tizenkettedik esztendejébe, és az utolsókat rúgta. Erőteljes és természetesen rettentő gonosz rúgások voltak. 1944-ben a német hadak megszállták Magyarországot, s Hitler egyik legbuzgóbb hívének, Eichmannak az irányításával megkezdődött és iszonyatos végkifejlettel be is fejeződött a zsidók deportálása a magyar vidékről. Amelyhez akkor Máramarossziget is tartozott. Innen deportálták sokadmagával az akkor tizenöt esztendős Eliezert. (Később Ellie Wiesel néven lett Nobel Béke-díjas író) Negyvennégy tavaszán Birkenauba hurcolták, majd onnan Auschwitzba, Bunába, Buchenwaldba. Ismert nevek. És ismert, de voltaképpen soha egészen fel nem fogható, fel nem mérhető, szörnyű szenvedések jelképekké lett helyszínei. Negyvenöt tavaszán élte meg a felszabadulást. Közben – a családját imádó fiú elvesztette egész családját. És az Istent hőn imádó fiú elvesztette istenhitét. Ugyan miért áldaná az Örökkévalót? – teszi fel magának a kérdést töprengve, vívódva. Talán amiért mindenhatóságában megteremtette Auschwitzot? „Az éjszaka”, ez a megrázó írói mű: krónika. Derűs színekkel amúgysem igen ábrázolható huszadik századunk sötét éjszakái közül talán a legsötétebbiknek mélységesen szomorú, fekete krónikája."


Egyszerűen csak leírja, mit látott maga körül a koncentrációs táborban, milyenekké váltak az emberek, milyenné kellett válniuk, hogy túlélhessék. Jó és rossz élményeket egyaránt ír, nyilván rosszból volt több. Nekem jobban tetszett, mint a Sorstalanság, valahogy igazabbnak éreztem.

2015. jan. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kösz! :-)

Szerintem elolvasom.

2015. jan. 31. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!