Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mifele ember az, akinek...

Mifele ember az, akinek semmilyen konyve nincs, folyamatosan mas embereknel all a konyvekert?

Figyelt kérdés

Rengeteg konyvet vettem, es nagy reszuket ajandekba kaptam.

Van egy szomszedom, akinek van egy lanya, es folyamatosan itt allnak konyvekert.

Apam folyamaosan azzal van, hogyha kell nekik, adjam oda, ugyis csak a polcon van, nem hasznalom. Ha azt mondom, hogy nem, akkor elkezd velem uvoltozni, hogy hogy lehetek ilyen, hogy nem adom kolcson, amikor vigyaz ra.


2015. jan. 31. 11:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem az, hogy valakinek nincs sok könyve, de nem szán rá pénzt - ellenben van igénye újakat, többet olvasni az nem gond, hiszen a könyvtárak ideális helyek lehetnek az ő számukra.

Az, hogy te a saját könyveidet nem szeretnéd kölcsön adni, szíved joga. Ismerek olyan embert én is, aki még családon belül, közeli barátnak sem ad kölcsön könyvet. Joga van mindenkinek a saját tulajdonát félteni, még ha ez másoknak nem is mindig érthető. Viszont illik tiszteletben tartani.

2015. jan. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha en szeretek olvasni, vagy megveszem a konyveket, vagy online olvasom.

Ennek a szomszed gyereknek a tanar haziolvasmanyokat ad fol, de nem a konyvtarba vezet az utja, hanem a szomszedba.

2015. jan. 31. 12:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem eszem ágában sem lenne mástól kérni folyamatosan könyveket. Mármint, egy közeli baráttól, biztos néha kérnék, ha nincs könyvtárban vagy online. A Te könyveid, Te döntöd el kölcsön adod-e másnak. Mert pl. Te fizettél is érte, és egy könyv talán átlagban 3-4 ezer ft, szóval nyugodtan megmondhatod, hogy nem. Amúgy hogy lehet egy könyvet használni? Mármint párszor elolvasod, vagy akár 20-szor, és ennyi. :)

Ha engem érdekel egy könyv, az utam rögtön a könyvtárba vezet, mert venni nem igazán szoktam, van elég holmim, és a szüleim se engedik hogy minden héten új könyvet vegyek. :)

2015. jan. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!