Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvet ajánlotok? (18/F)

Milyen könyvet ajánlotok? (18/F)

Figyelt kérdés

Nagyjából egy éve kezdtem el érdeklődni a könyvek iránt és magamhoz képest elég sokat olvastam ez idő alatt, pl.: Zendülés a Caine hadihajón, Közöny, Zabhegyező Száll a kakukk fészkére, A Karamazov testvérek, Sógun, stb. Ezek közül a Sógun nyerte el leginkább a tetszésemet.


Valami akció dús történetre lenne szükségem egy érdekes, magabiztos főhőssel, akivel könnyű azonosulni.Ott volt a Sógunban Blackthorne: Magabiztos, tehetséges férfias főhős, akinek a személyisége végig fejlődik a történet során.


Szeretek olvasni, de mostanában egyre inkább érzem úgy, hogy a sorozatokban/ animékben (igen animéket is nézek, imádom őket, de azért nem vagyok fanatikus) sokkal könnyebben azonosulni tudok a szereplőkkel, illetve érdekesebbnek találom őket.

Nem fogok példákat hozni, hogy miket láttam, mert nem hiszem hogy sok olyan animés olvasna könyvet akinek még az ízlése is hasonló az enyémhez. De sorozatnak pl: Breaking Bad, ami nagyon tetszett.


Egy kicsit összecsapott lett, de remélem átjön a lényeg. :)



2015. febr. 1. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem nézek animéket.

De a könyvolvasás és a filmnézés között van egy lényeges különbség.

A könyv szereplőit, történéseit neked kell elképzelned, megértened az író szándékait. Az animékben, filmekben nincs szükség a képzeletre, mert "készen" kapsz mindent.

Ezt van az, hogy ja előbb olvasod a könyvet, utána nézed meg a filmet, általában a film csalódást okoz. Fordítva viszont élvezed a könyvet.

Nagyon kevés az a filmrendező, mint pl. Keleti Márton, aki a könyvet adaptálta filmre.

Nekem az egyik legnagyobb csalódásom Jane Austen Emma c. filmje volt. A könyvben, és a filmben is többször elmondják, hogy Emma milyen szép. A film főszereplője viszont egy elég ronda nő volt. Illúzió romboló volt a film.

Néhány könyv, amit érdemes elolvasnod:

Zuchardt Karl: Vesszőfutás

Stendhal: Vörös és fehér

Roberts Keeneth: Északnyugati átjáró

Traven: Halálhajó

2015. febr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ, ha lesz egy kis időm végignézem amiket ajánlottál, hátha megtetszik néhány.

Egyébként én is gondoltam arra, hogy egyszerűen csak nem tudom elképzelni a karaktereket. Lehet benne valami, bár én kétlem (mondjuk senki se szereti beismerni a hiányosságait, szóval lehet tévedek^^). Amit eddig megfigyeltem magamon az az, hogy néha máshogy képzelem el a karaktereket, mint ahogy egyébként le vannak írva, mert már így képzeltem el őket a leírásuk előtt, vagy úgy gondolom, hogy jobban illik a személyiségükhöz. De nem hinném, hogy ez rontana az élvezeti faktoron.

Egyszerűen csak úgy érzem, hogy unalmasak. Vagy túl teszetoszák, vagy jellemtelenek, vagy klisések, vagy valami más. Egyszerűen túl távol állnak az én ízlésemtől.

(Tudom, hogy a fent említett könyvek többnyire nem a történetük miatt értékesek, nem is őket akartam "kritizálni", csak úgy általánosságban.^^)

2015. febr. 1. 18:07
 3/4 anonim ***** válasza:
James Dashnertől az Útvesztőt ajánlanám. :)
2015. febr. 1. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A nyolcadik parancsolat: Ne lopj!,amerikai desperado
2015. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!