Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet szeretnék írni. Azt...

Könyvet szeretnék írni. Azt kérdezném meg, hogy lehet-e úgy E/1-ben írni, hogy több szereplő gondolatait fogalmazom meg?

Figyelt kérdés
Tehát pl: A könyvön belül az első részben E/1-ben beszélek A személyében, és a 2. részben pedig már E/1-ben beszélek B személyében. Ilyet lehet?
2015. febr. 1. 19:22
 1/8 anonim válasza:

pontosan ezt h képzelted el?

(beszélsz beszél és egy ponton más ember gondolatait közlöd?!) akkor azt tüntesd fel más betűtípussal dőlt betűvel vagy esetleg oda íroe

2015. febr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne? :D

Te vagy az író, azt csinálsz amit AKARSZ. :) Úgy írod ahogy szeretnéd.

2015. febr. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Persze, igen, azt fel kell tüntetni hogy ki "beszél épp". De gondolom ez a kérdezőnek is szándékában áll
2015. febr. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
persze hogy lehet:) nem tudom milyen témában írsz, vagy mi érdekel, mit olvastál már, de pl. Maggie Stiefvater - Borzongás című könyve is így íródott:) minden fejezet mellett ott van, hogy épp kinek a szemszögéből olvashatjuk a részt
2015. febr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam már olyan könyvet, amiben az egyik fejezetben az egyik karakter mesél, a következőben pedig már a másik, és ez így váltakozik. Tehát lehet ilyet csinálni, van is rá példa. (Azt viszont megjegyzem, hogy nekem az elején zavaró volt, de egy idő után hozzá szoktam.)
2015. febr. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Írj egy egy kötetes könyvet, és ha kész utána írd meg az egyik mellékszereplő szemszögből
2015. febr. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet! Egy példa: Marton Lili-Nehéz kamasznak lenni (történetesen csak ezt az egyet ismerem, de előttem még írtak :D)

Vagy azt is csinálhatod, mint amit az előttem szóló írt: megírod a könyvet, aztán írsz mellé még egy mellékkötetet, egy másik szereplő szemszögéből! ;) Sok sikert!

2015. febr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok a válaszokért! A krimi és fantasy-t szoktam vegyíteni,igazándiból ez a kettő típus, ami leköti a figyelmemet. A példákért külön köszönet!:)
2015. febr. 2. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!