Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményed Leiner Laura...

SZJG5 kérdése:

Mi a véleményed Leiner Laura Szent Johanna gimi című könyvsorozatáról? És a Bábelről? Az Akkor szakítsunkról?

Figyelt kérdés

2015. febr. 8. 17:59
 1/6 anonim válasza:

Én csak ajánlani tudom,nekem nagyon tetszett az összes.

De a SZJG az örök kedvenc :)

2015. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kis.smiley ***** válasza:

az összes nagyon jó könyv de párban van pár dolog ami nem tetszik . SZJG:majdnem az összes szereplő tök jól ki van dolgozva de Renié nagyon hiányos,Cortezről meg annyit lehetett megtudni (mivel Renit kb. csak ez érdekelte) ,hogy sötét hajú kék szemű menő deszkás..Az akkor szakítsunkban Eszti és Csabi túl tökéletes a végére szerencsére már visszatérnek a valódi életbe,nekem Szilkó csak Arnold kedvesebb kiadása,Lia nekem (bocsi) de túl "buta" mármint nagyon alacsony az alapműveltsége....Ha ezektől a kis hibáktól eltérünk akkor ez a kettő nagyon jó könyv.A Bábelről már írtam ey nagyon hosszú véleményt az új blogomba (eztolvastammm.blogspot.hu) Ha kiváncsi vagy rá nézd meg az interneten nagyon örülnék neki.

Egy egyértelmű listát tennék fel: 1.Bábel

2.Késtél(tudom nem említetted de nagyon jó könyv)

3.SZJG

4.Akkor Szakítsunk

2015. febr. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Elnézést kérek előre mindenkitől, aki esetleg szereti L. Laura munkásságát, mert az alábbi sorokban nem dicsérni fogom.


Túlságosan mesevilágszerű az egész, olyan a valóéletben nincsen, hogy a menő srác beleszeret a suli legbénább (!) lányába (nem, nincs tündérmese, sajnálom). Olyannyira cukormázas volt az egész, hogy az már taszított engem. Nem bírtam egy valóságos helyzetbe (!) beleképzelni a szereplőket, mert nem voltak jól kidolgozva (egy-kettőt kivéve).

A többit nem olvastam el teljesen (a Szent Johanna Gimit sem), de erősen az a véleményem, hogy ugyanazok (!) a karakterek tűnnek fel, csupán más névbe, külsőbe, és történetbe csomagolva (bár a történet is nagyon sok helyen egyezik valamelyik másik regényével Leiner Laurának). A naplószerűség pedig csak azoknak jön be, akik (már elnézést) nem képesek rendesen elképzelni egy helyzetet, vagy csak álmodozni akarnak elég durva drogos felfogással ("Mindegy, mi az a regény, csak álljak be tőle"; hozzátenném, ez személyes vélemény, ahogy a többi is).

És az csak hab a tortán, hogy NAGYON meredek dolog a magyar tiniregények legjobbjának nevezni (egyrészt ez szubjektív dolog, másrészről sokkalta kidolgozottabb és eredetibb regények is léteznek ezeken kívül). Ez kifejezetten felidegesít.


Mindenki azt olvas, amit akar. Én azonban maradok a külföldi irodalomnál, köszi.

14/L

2015. febr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 lucaluca20022002 ***** válasza:
100%

Szjg: Asszem ez kicsit túlzás lesz, de első olvasásra szerelem volt :D Nagyon szeretem, mert oké ez a történet teljes meseszerű... Ilyen szereplők amik a kőnyvben vannak .. Á csak egy álom xD, de én éppen ezt szeretem benne.. Betekinthetünk a "tökéletes iskolába" :)

Bábel: Szerintem nagyon jó könyv.. Egyértelműen az egyik kedvenc könyvem bár ezt mondom az összes Leiner Laura könyvre... De tényleg nagyon tetszik az egész story meg minden.. Az is nagyon jó, hogy a főszereplő (Zsófi) teljesen hülye jó értelemben.. Minden szereplő vicces és mindenki közeli barátja a másiknak.. Én egyszer tuti elmegyk a Bábelfesztre :'D

Asz: Nos sokan mondják, hogy az nem tetszik benne hogy Lia egyfolytában nyávog.. DE szerintem pont ez a legjobb bwnnne.. Mivel Liának megvan a saját véleménye mindenről, és Lia igazi egyéniség.. Nekem nagyon szimpatikus volt Lia.. És trollkodni is jól tud :D

2015. febr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeiteket én is imádom ezeket a könyveket.

A Bexiről is lehet írni nyugodtan.:)

2015. febr. 14. 18:21
 6/6 anonim ***** válasza:

SZJG:Szerintem nagyon jó könyv,de egy idő után már szinte alig bírtam Reni szerencsétlenkedéseit,hogy állandóan sírt,és mindig találkozott egy problémával amivel szenvedhetett.Ennek ellenére jó,én nagyon szerettem.

BÁBEL:Ez az a könyv,amit ha nem olvastam volna el,egy élményből maradtam volna ki.A karakterek szerethetőek voltak,maga az egész fesztivál,amin részt vettek jó volt.Az egész olyan igazi volt,legszívesebben én is részt vettem volna benne. :)A többi könyvet még nem olvastam,de remélem egyszer még azokra is sor kerül.

2015. febr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!