Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Relaxációról és/vagy meditáció...

Relaxációról és/vagy meditációról szóló könyv? (lent pontosítom)

Figyelt kérdés

olyanra gondoltam, ami a legérthetőbben mutatja be a relaxációt és/vagy meditációt(nem egészen értem, mi a különbség), illetve hogy hogyan kell egyszerűen elsajátítani a módszerét. Lehetőleg keleti szerző műve érdekelne, mert úgy tudom, hogy itt "nyugaton" sok marhaságot összeirkálnak ilyen témákban. Tehát nem az a "tizenkettő egy tucat" jellegű könyv érdekelne.


Előre is köszönöm!



2015. febr. 22. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Szatipatthána-Análajó,

Buddhista meditáció-Ácsán Szucsittó

2015. febr. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Ha valaki tud még, szívesen várom.


Illetve, valaki olvasta már ezt?:Dr. Bagdy Emőke: Relaxáció, megnyugvás, belső béke (2014). Mennyire hiteles?

2015. febr. 22. 21:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Sri Chinmoy - Meditáció

A tanítványa: Gunagriha - Sorsnavigátor

Ez utóbbit olvasom/használom, ez egy teljes életmódváltó könyv.


Egyébként mind ugyanarról szól, hogyha képes vagy megérteni a lényegét, akkor szinte teljesen mindegy, hogy mit is olvasol.


Az igaz, hogy pl az Agykontrollos dolgok tényleg nyugatiasak. Viszont az is működik csak nekem nem volt az igazi. Korábban azt használtam, viszont Sri Chinmoy és Gunagriha módszere alapjaiban változtatott meg. Számomra tényleg új dimenziót jelent a meditáció, miután megtapasztaltam a könyben leírtakat. Legalábbis egy részüket már igen.

2015. febr. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Emőkéről akartam még írni.

A Boldogságprogram fővédnöke. Bagdi Bella a program kitalálója egyébként. Csak névrokonok.

A program sok párhuzamot mutat Gunagriha módszerével. Sok dolgot átvettem a Boldogságprogramból amivel felturbóztam a Sorsnavigátort.

Gunagriha is ír azokról a dolgokról csak nem annyira részletesen.

Pl a hálanaplóról, csak ő nem így hívja. Valahol leírja, hogy egy nő megmutatta neki a hálanaplóját.


Ezeket a módszereket ha jól használod egymást erősítik. Segít a meditációban és az viszont.

2015. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!