Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Orvostudományról szóló könyv...

Orvostudományról szóló könyv gimiseknek? Orvos szeretnék lenni, de nem szeretnék egyetemi tankönyvet rendelni, mert nem érteném még.

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2015. jan. 31. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz? Olyan könyvet szeretnél, ami mélyebben vezet bele a biológiába? Konkrétan gimiseknek szerintem nem íródott orvosis könyv, főleg mivel az érettségire kell gimiben fókuszálni.

Ami nagyon jó és részletes az ez a könyv:

[link]


Két kötetes, a II. kötetben van az emberi testről.


Maga az, hogy orvostudomány, nagyon összetett, és ahhoz, hogy a klinikumot megtanulhasd (vagyis a betegségeket és a gyógyításukat), muszáj tisztában lenni az alapokkal. Azért is ajánlom ezt a könyvet, mert minél rendesebben felkészülsz az érettségire, annál könnyebb dolgod lesz az első éven. Nekem nagyon jó bioszfakos tanárom volt, sejtbiológiából alig kellett tanulnom első félévben. Egy barátnőm emelt kémiával jött (akkor még nem volt kötelező a két emelt), alig tanult kémiából első félévben. Anatómiából úgyis minden teljesen új lesz, mert latinul fog minden menni. A fizika meg... nekem az volt a tapasztalatom, hogy az sokkal többet szenvedett, aki fizikával jött, mert a kémiát komolyabban vették.

A többi tárgy pedig ezekre fog ráépülni, jön majd minden magától.


Nem szaporítom tovább a szót: a lényeg, hogy az emelt biosz témaköreibe ásd bele magad jól, és akkor megkönnyíted a későbbi tanulást.

2015. jan. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. febr. 1. 17:58
 3/3 anonim ***** válasza:
Nincs mit, és hajrá! :)
2015. febr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!