Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Andy Weir: A marsi hogy...

Andy Weir: A marsi hogy tetszett nektek?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagy könyvolvasó, évente 1-2-t elolvasok, ha van kedvem hozzá, de Andy Weir nemrég megjelent könyvéről rengeteg pozitívat olvastam. Érdemes megvenni? Nektek hogy tetszett? Köszönöm a válaszokat!

2015. márc. 1. 00:30
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Angolul olvastam, szóval a fordításról nem tudok nyilatkozni. Szerintem nem volt rossz könyv, bár néhány technológiával foglalkozó rész nem volt túl érdekes. Ha nem vagy sci-fi fan, akkor nem biztos, hogy tetszeni fog.

(Viszont ez a könyv szerintem annyira nem új...)

2015. márc. 1. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
könyvben 2014-ben jelent meg először angolul is. abban igazad van, hogy már 2011-ben elérhető volt ebookban, de elsősorban a magyar kiadást vettem alapul :)
2015. márc. 1. 12:20
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Az " ebookban elérhetô volt", az azt jelenti, hogy megjelent. Nem értem, hogy miért szàmít kevésbé...
2015. márc. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
egyértelműen leírtam, hogy a magyar kiadást vettem alapul. itthon ez új könyvnek számít.
2015. márc. 1. 21:34
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Nekem nagyon tetszett. Sőt a barátnőm is elolvasta, és élvezte pedig abszolút SFnegatív sajnos. Van benne technoblabla de "reálisan" és érdekesen adja elő.
2015. márc. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

közben végeztem a könyvvel és eddig az egyik legjobb amit olvastam :) végig lekötött 1-2 túlrészletezést kivéve. mindenkinek csak ajánlani tudom, akár szereti a scifit, akár nem. már tűkön ülök az év végi Ridley Scott adaptációig :D azért 3600at sokallok érte librin, a kiadó (fumax) honlapján jóval olcsóbban be lehet szerezni. (sajnos ezt csak utólag vettem észre)


SPOILER:

krumplik, NASA, végén homokvihar túl részletesen lett bemutatva, a technikai alapját alátámasztottam volna képekkel/draftekkel (marsjáró, MFE, MLE, Lak stb.) és a végét én továbbvittem volna egészen mondjuk a Földig (persze ugrásokkal) és az óriási sajtóvisszhangig. megértem, hogy nem vállalta ezt a kockázatot a könyv lezárásánál :D

2015. ápr. 4. 01:27
 7/7 A kérdező kommentje:
ja igen, ami a legjobban tetszett benne, az a főszereplő "szarok mindenre" attitűdje és iróniája, illetve, hogy mer trágár lenni néha. legutóbb ilyet a Százéves ember[...]-ben olvastam, emiatt is óriási plusz Andy Weirnek :)
2015. ápr. 4. 01:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!