Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Megéri egy könyv kritikás...

Loki harolds kérdése:

Megéri egy könyv kritikás blogot indítani?

Figyelt kérdés
Mert lenne rá időm, alapanyagom , és szeretném tudni hogy megéri, kezdjek bele , vagy sem.

2015. márc. 1. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Én örülnék végre egy igényes könyv kritikás blognak. :)
2015. márc. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt nem én vezetem de ez is ingyenes

[link]

2015. márc. 2. 15:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Igényes, nem ingyenes. :) A neten nagyon sok könyvkritikás oldal van, igényesből jóval kevesebb.

Ha később is lesz rá időd és alapanyagod, akkor baj nem származhat belőle. De azért gondolj végig pár szempontot.

1. Mi újat tudnál mondani, mutatni a kismillió másik ugyanilyen bloghoz képest?

2. Távlati célok: egy, két, de akár öt év múlva is tudod ugyanezt az ütemet tartani? Érdekel még akkor? Ha kialakult egy olvasóközönséged, akik visszajárnak, a kedvükért akár tíz, húsz év múlva is fenntartod az oldalt ugyanilyen (ha nem jobb) színvonalon?

3. Az alapanyag elégséges egy tartalmas oldalhoz? Túl szűk zsánert nem érdemes, "mindenbe belekapva egy picit" túl eklektikus lehet. (Ha nem értesz hozzá.)

4. Tudsz-e élvezetesen írni? Be tudod mutatni a művet úgy, hogy el akarjam olvasni a kritikát? (Spoliert nem illik belerakni. Képes vagy ezt is tartani?)

5. Mi az alapkoncepció? Világos, milyen vonalon akarod felépíteni a kritikákat?

6. Utalnál további körönykritikákat közlő oldalakra? Szeretnél szorosabb partnerkapcsolatot? Hozzájuk képest miben lenne más az oldal?

7. Van elég egyéni meglátásod? Vagy sokszor kéne már létező kritikákra, kritikusokra utalnod? (Ez utóbbi nem feltétlenül gond, csak akkor, ha minden második mondat az, hogy "a Guardian kritikája szerint...".)

8. Tudod, ki lenne a kritika célközönsége? Megegyezik ez a bemutatandó könyvek célközönségével? (Vitriolos, komoly alapműveltséget igénylő kritikát nem érdemes kisiskolásoknak szóló mesegyűjteményről írni, kivétel, ha pl. a tanárok, szülők a célközönség. Ugyanígy fiatal YA-romantikus stílus is elég érdekesen venné ki magát James Joyce műismertetők mellett. Bár ha egy olyan világot akarsz megismertetni egy olvasói réteggel, amit nem ismerhetnek, az is egy érdekes kísérlet, de akkor is tudd, ki a célközönség, és mit érdemes még ajánlani. Vagy nem ajánlani.)


Ha mindenre tudsz értelmes választ adni, és az összkép még mindig pozitív, érdemes belekezdened, mert látszik, hogy vannak céljaid és kielégítő alapokról indulsz. Ettől még lehet bukás az egész, mert az olvasók bevonzása egy másik kérdés.

2015. márc. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha úgy gondolod, tényleg lenne rá időd, tudsz kritikát írni, akkor kezdj bele, semmit sem veszítesz!

Csak figyelj olyanokra, amit sokan nem annyira szeretnek: Ne legyen több hónapos kimaradás. Ez szerintem az egyik legidegesítőbb bármilyen témájú blogba, ha több hónapig nem is lehet semmit sem hallani az íróról, illetve a következő bejegyzésről. Ha belekezdenél, kérek linket! :)

2015. márc. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A 2. Kommentelőnek Köszönöm. Van benne valami amit mondasz. Èn se tudnék mást írni/ mondani mint más csak esetleg más szavakkal . A blog ötlet marad de nem könyv kritika hanem könyv ajánlót.
2015. márc. 9. 15:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem vettem ilyen komolyan és nem lett nagy olvasótáborom... Ellenben elsősorban magamnak csinálom, élvezem, megtalált egy írónő és a kedvenc kritikusa lettem. Azt hiszem, hogy a felsoroltak helyett én nagyobb elismerést kaptam így.


35/F

jan. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!