Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen? Véleményeket várok a...

Milyen? Véleményeket várok a könyves blogommal kapcsolatban: lilapulcsis. Blog.hu

Figyelt kérdés
Kritikát a kritikákat osztogatóról! Úgy érzem leragadtam egy szinten és tudom, hogy át kell lépnem ezen a komfortzónán, ha azt szeretném, hogy a blogom ne stagnáljon. Minden (negatív, pozitív) véleményt szívesen fogadok, és előre is köszönöm :) [link]

2015. márc. 5. 08:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdekes a dizájn, nem igazán igazodtam ki benne. (Azért ha az ember gyakori látogató, valószínűleg ez nem probléma, de elsőre kissé elriaszt.) De legalább új, nem az átlagos, szóval semmi gond, csak a legújabb posztot nem lehetne erőteljesebben kiemelni? (Technikai kérdés, bár úgy vélem, nem.)

A hangulat jó, illik a blog címéhez, a dizájnelemeket eltaláltad. Ezzel gond nem is lesz. Nekem a könyvválasztás tűnik stagnálónak - YA-irodalom, meg pár ezen kívül eső, de elsősorban fiatal nők által (is) kedvelt művek. Ezt a szintet egyszer mindenki kinövi, szerintem, tehát ebből lehet még probléma. Bár egy helyen láttam egy posztot régebben kritizált művekről (illetve azok netes fellelhetőségéről, khm, ilyet nem illik, mi több, a legalitása megkérdőjelezhető), azért ott voltak bőven szépirodalmi remekművek. Nem állítom, hogy a modern szépirodalomban mindenkinek naprakésznek kéne lennie, és egy jól körülhatárolható zsánerben mozogni kritikai blognál nagy előny, de talán ez okozhat stagnálást. Nincs "vérfrissítés", nem nézel ki a komfortzónádból. Mondjuk azt nem tudhatom, mi van, ha mégis - egy olyan könyvről írni, ami már zsánerében taszít, nem lehet igazán.

Nem sokat olvastam az oldalról, de tetszik a kritika és az általános(abb) posztok elválasztása. Utóbbiakat igyekeztem kerülni, mert nem arra koncentrálok. (Mivel a könyvválasztásaid rendkívül távol állnak tőlem, nem akartam sokat maradni az oldalon. Bocsánat, egyéni preferencia.) Emiatt csak pár kritikát futottam át, összességében az a véleményem, hogy a reggeli kávé mellé ideális. Még az újságomra is marad időm. :) Magyarán: a kritika... kurta. Túl röviden írsz, miközben beleszaladsz a saját zavarodba is (pl. a Kiasasszonyok alatt spoiler-mentes tartalmi összefoglalót próbáltál adni, de rájöttél, hogy spoilerezés nélkül nem tudsz mit mondani). Aranyos a stílusod, nem egy unintelligens vihogás az egész, tehát biztosan olvastam volna még.

Ami az én meglátásom: írhatnál hosszabban. Ne zavarjon, hogy az olvasók beléd látnak (ezt valamelyik poszt elején írtad), benne is kell lenned a kritikákban. Valamivel kevesebbet tagadj (sok a tagadó mondatod, főleg a rád vonatkozók között, pl. nem tudom, nem vagyok jártas benne, nem vagyok szakértő, nem ismerem igazán stb.). Szigorúan csak az én véleményem: neked jól állna, ha szabadon beszélnél a könyvről. Másoknak az analitikus stílus jön be, te próbáld a kötelező köröket kiegészíteni egy terjengősebb egyéni véleménnyel. Az jó, hogy tudod, kiknek ajánld a könyvet. Az is jó, hogy néha van pontozási rendszer (tudod, hol helyezd el). Mégis, valami extra, csak rád jellemző érdekelne. Ajnánlanál pl. ideális olvasási pózt? A tökéletes tea-ízt, ami kiegészíti a könyv hangulatát? Milyen nyelven érdemes? (Ha magyarul olvasol, akkor sztornó.) "Eztveddmeg"-antikváriumból jó lesz-könyvtár-inkább töltsd le, nem éri meg a papírt kategóriák? Kiknek ajánlod, kiknek nem, milyen könyv előtt, után? Bármi, ami eszedbe jut. Valami kis szín szerintem jól jönne.


Egyébként kifejezetten szép oldal, tetszik. És jó a stílus is. Mondom, a könyvek nem az én világom, de nem hiszem, hogy a jövőben az én kedvenc zsánereim irányába mozdulnál el, tehát emiatt egy szót sem szóltam.

2015. márc. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélni sem mertem ilyen nagyszerű kritikát. Legtöbb helyen bólogatva olvastam, egyes kérdésekben megerősítettél. A dizájnnal nem sokat tudok kezdeni, blog.hu-n kellő IT ismeretek nélkül nehéz, de mindig tanulok valami újat. Megpróbálok hosszabban írni, bár idáig éppen az tartott vissza, hogy ne legyen túl hosszú. A könyvválasztás pedig tükrözi a korom, ebben éreztem, hogy abszolút sablonos vagyok. A könyvek "netes elérhetősége": külföldön tartózkodom, nehéz beszerezni a magyar könyveket, vagy az eredeti angol nyelvűt, erről külön posztot is írtam, etikus vagy nem, addig a hozzáállásomon változtatni nem tudok, amíg nem fejlesztik az e-könyv hozzáférést vagy valamilyen alternatív utat, hogy hozzáférjek a könyvekhez. Választhatom azt is, hogy elérhető könyveket olvasok, régi magyarokat a könyvtárból, de ez elég nagy áldozat lenne. És tudom, hogy még sokan vannak ilyen helyzetben, én elsősorban számukra szeretnék segítséget nyújtani, nem profitszerzés céljából. Ez egy nagyon bonyolult kérdés, szívesen kifejtem és kíváncsi vagyok a véleményedre, amennyiben te is nyitott vagy. Végül a tagadó mondataim, rátapintottál a lényegre, még kissé bizonytalan vagyok, ezért védekező pozíciót vettem fel, küzdeni fogok ellene :)
2015. márc. 5. 22:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazából én nagyon szeretem (már régóta) a blogodat, én is hasonlót vezetek. Én már olyan magas szinten nem értek ehhez, hogy téged kritizáljalak, mert semmi zavaró hibát nem találtam. Szóval egyszerűen csak sok sikert kívánok! :)
2015. márc. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ami nekem elsőnek szemet szúrt az az volt hogy a címkék közt szerepel egy olyan, hogy "jövőben játszódó", és máshol is ezt a kifejezést használod. Szerintem rövidebb és praktikusabb a közismert "sci-fi" elnevezés.


Aztán rákattintottam felül a "könyvek" szóra... és ez jött be:

[link]


A másik hogy sok könyvet olvasol, de alig kettőt találtam amit én is szeretek, de hát ízlések és pofonok :D Azért én azt javaslom, hogy jobban nézz körbe a sci-fi és főleg a fantasy műfajban. Esetleg valami fantasy-horror, mondjuk Clive Barkertől?

2015. ápr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! Tényleg hibás volt a címke a Könyvek menüpontnál, elméletileg már működnie kell :) Arról szívesen vitát indítanék, hogy valóban takarják-e az általam "jövőben játszódó" könyveknek titulált történetek a sci-fi meghatározását..mert többnyire semmilyen tudományos alapja nincs ezeknek ...szóval tartogatom ezt a megnevezést az igazán igényes munkáknak :D de címkének valóban jobban működne a rövidsége miatt. Clive Barker felkerült a listámra.
2015. ápr. 8. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!