Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik a jobb könyv? A három...

Melyik a jobb könyv? A három testőr vagy a Monte Cristo grófja?

Figyelt kérdés

2015. márc. 10. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az előbbi jobban tetszett, de talán azért, mert romantikus ifjúkoromban olvastam, a másikat meg "felnőtt fejjel". Bár a mesélési technikája mindkét esetben idegesített (oldalakon keresztül húzott-nyúzott párbeszédek...). Ellenben be kell valljam, a Monte Christo szerintem szövevényesebb, izgalmasabb történettel bír.
2015. márc. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A harom testor.


A monte cristo nekem tul hosszu volt, mg kevesbe cselekmenyes.

2015. márc. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A három testőr.
2015. márc. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
36%
A Három tesóóó ^^
2015. ápr. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Mindkettő nagyon jó. Érdekes, amikor iskolás koromban olvastam őket, csak jó kalandregénynek tűntek, de ahogy az ember megél dolgokat, sok mindent máshogy lát. Ezekben a regényekben is jóval több van, mint amit akkor felfogtam.


Azt hiszem, baromság (közép)iskolás korban bármit is olvastatni a diákokkal, mert úgysem értik. (Mondjuk Dumas szerencsére nem volt kötelező.) Az egész csak arra jó, hogy megutáltassák az olvasást és az irodalmat, vagy muszáj legyen szeretni. Más szóval barbárokat és sznobokat képez a drága okos oktatási rendszerünk, igaz, ez eddig se volt titok.

2015. ápr. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a Monte Cristo grófja jobban tetszett. Valahogy mélyebb volt, több érzelmet váltott ki belőlem, sokkal jobban elgondolkodtatott, a főszereplő jelleme is összetettebb volt.
2019. máj. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!