Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » A "lord" és a "báró" használha...

A "lord" és a "báró" használható együtt? Mi a "sir"?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a "lord" szó mit jelent, de használható a kettő együtt is? Egy történetemhez kellene. A történetemben az alábbi séma szerint neveztem őt meg:

Lord Sebastian Monroe báró (Ez most csak egy véletlenszerűen kitalált név)


Bizonytalan vagyok benne, hogy ez így helyes-e, tudnátok segíteni? Valamint azt nem tudom még, hogy mit jelent a "sir"? (Pl. Sir Sebastian Monroe)



2015. márc. 13. 19:23
 1/3 anonim ***** válasza:
91%

Hivatalosan nem, de pongyola szóhasználatként, főleg magyarban, használjuk így. Az angol megszólítás viszont vagy The Lord Monroe vagy The Baron Monroe (szóban általában elhagyják a névelőt). Vagy Sebastian Monroe, The Lord/The Baron Monroe (? vagy a birtok neve). Viszont bemutatásnál simán lehet így, vagy vesszővel a báró előtt, jelezve, hogy így hívják, mellesleg bárói rangú személy. (Bárói rang a briteknél általában lordos megszólítást használja. Feljebb rangosat. A hercegi meg változó, mindkettőt.)


A Sir egy udvarias megszólítási forma, vagy a lovagi címet jelzi. Lord megszlítható Sir formában is, ha írásban kell használni, nem illik így (vagyis levélben nem illik Sir Monroe-nak címezni a levelet, hanem Lord Monroe, de ha közelebbi ismerősök, minden további nélkül használják így), illetve aláírni nem szoktak Sir jelzővel, ha van Lord.

2015. márc. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az összes főnemes lord, utalásként és megszólításként is lordként emlegetik az összes főnemest, pl. Sebastian Monroe báró = Lord Monroe. Angolok Sebastian Monroe-ra, ha ez báró, csak akkor utalnak báróként (Baron), és nem lordként, ha valami jogi dokumentumban vagy hasonlóban ki kell írni a pontos címét.


A lordi cím öröklődik, a Sir viszont nem öröklődő, hanem érdem alapján adományozott lovagi cím. Megszólításként csak a keresztnévvel használják.

2015. márc. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos és értelmes válaszokat! Sokat tudtam meg belőlük, olyat is, amire eddig még nem is gondoltam a történet kapcsán. Köszönöm!
2015. márc. 20. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!