Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Az ember-robot harcról szóló...

Az ember-robot harcról szóló könyvek elcsépeltek?

Figyelt kérdés

Hét éve foglalkozom írással. Ezalatt az idő alatt írtam már novellákat, verseket és színdarabot is, de főleg regényeket alkotok.

A legújabb ötletem egy jövőben játszódó ember-robot harcról szóló könyv lenne. A történet főszereplője egy titkos ügynök lenne, aki azt a feladatot kapja, hogy döntse le azt a társadalmat, aminek a terve az, hogy emberek helyett robotok népesítsék be a Földet.

Gondoltam, hogy lehetne benne valami kis plusz, időutazás, misztikum, vagy farkasemberek...

Ez a téma már nagyon unalmas, vagy még érdekli az ilyesmi az embereket?



2015. márc. 17. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
IGEN! Még a csapból is a mesterséges intelligencia folyik. Én például a genetika fejlődését sokkal érdekesebbnek tartom.
2015. márc. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Farkasemberek...? Érdekes... ööö... tényleg. Ez olyan légből kapottnak tűnik, hogy megfogott. :)

De tényleg elcsépelt, bár mindenről lehet újat mondani, ha vannak új ötleteid. Ez leginkább morális kérdés, meg az MI fejlődése. És persze ne felejtsük, hogy PKD alapműve ebben a témakörben is nagyon sok kérdést ellőtt már, azokat időszerű lehet feltámasztani és újraértékelni, de nem hiszem, hogy jelentősen más eredményre jutnál velük.

Amit az első mond, abban van valami, de a biopunk szerintem szintén kezd divattá válni, lassan az ottani kérdések is elcsépeltek. (Mndjuk ezen a téren még mindig erős a géntechnológia "romantikus személete", még nincsenek meg a bejáratott sablonok, mint a robot-ember ellentétre építő történeteknél.)

2015. márc. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!