Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért van az, hogy sokat...

Miért van az, hogy sokat olvasok, de a szókincsem ennek ellenére nem igazán fejlődik?

Figyelt kérdés
Gyakran észreveszem, hogy miközben írok, sűrűn ismétlek szavakat... Mit tehetnék ez ellen? Olvassak még többet?
2015. márc. 21. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mit olvasol, feltételezem, nem sokat kell elővenned az idegen szavak szótárát.
2015. márc. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 cathilina ***** válasza:
Már az is jó jel, ha észreveszed... Rengetegen vannak akiknek ez sem sikerül. Nyilván az sem mindegy, hogy mit olvasol, de szerintem megpróbálhatnál írni is - nem rögtön regényt, csak rövidebb novellákat, vagy akár csak az általad olvasott könyvek összefoglalóit, hogy hozzászokj a választékosabb kifejezésmódhoz.
2015. márc. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Vegyes az érdeklődéi köröm. Egyaránt olvasok Stephen Kinget, Szabó Magdát, de mondjuk Cassandra Clare-t is vagy néha Jane Austen regényeket.
2015. márc. 21. 11:13
 4/8 A kérdező kommentje:
Írni már próbáltam, és most így vettem észre, hogy sokszor el kell gondolkodnom, hogy egy-egy szó helyett milyen szinonímát válasszak, mert egy oldalon már vagy ötször ugyanazt az igét használtam.
2015. márc. 21. 11:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Vagyis saját kútfőből megy a szinonima?
2015. márc. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen..
2015. márc. 21. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A passzív szókincsed fejlődik. Idő, amíg átülteted aktívba.


Tolkien is segíthet, egyszerűen, de nagyon szépen fogalmaz.

2015. márc. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha saját kútfőből megy az új szó, akkor fejlődik a szókincsed, csak ahogy az előző írta, még nem aktivizálódott, de már ott van.
2015. márc. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!