Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Érdekel titeket az alábbi...

Érdekel titeket az alábbi történet?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kezdő, már írtam egy könyvet, rengeteg novellát, nyertem is díjakat, és ezt a történetet is javában írom, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Lényeges benne az, hogy hol van a valóság és a kitaláció határa, amely gyakran elmosódik, és az olvasónak kell rájönnie, hogy mi az, és mi nem. Visszatérő motívumként felmerül a kérdés, hogy a vilagtól elzártan, az ember mennyi ideig képes megőrizni önmagát, hogy bele ne őrüljön a magányba. A történet egy űrhajón játszódik, és biztosan van már ehhez hasonló sztori, de van benne egy hatalmas csavar, (amivel még nem találkoztam sehol máshol)ami mindent a feje tetejére állít, és rádöbbenti az olvasókat, hogy még a közelébe sem jártak a megoldásnak. (Legalábbis ez lenne a cél.) Ez a nagy fordulat nem az a "te vagy a kiválasztott " duma, és nincsenek benne természetfeletti lények, ufok, a szereplők mindegyike ember, de mégis a túlélésért harcolnak.

Annyit még elárulok, hogy az eredeti ihletet a Nyolcadik utas a Halál című film, valamint az Alien könyvek adták.


23/F



2015. ápr. 4. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezzel egy pici probléma van, olyan nagy általánosságokban írsz róla, hogy nem lehet eldönteni! Tudjuk, hogy hol játszódik, de nem tudjuk, hogy mi is játszódik tulajdonképpen!

Ráadásul ahhoz képest, hogy állítólag már nyertél rengeteg díjat ezt az összefoglalót eléggé összecsaptad, és tele van érthetetlen dolgokkal, például:


"a vilagtól elzártan, az ember mennyi ideig képes megőrizni önmagát, hogy bele ne őrüljön a magányba."


Ez egy főszereplőre utalna, ehhez képest "a szereplők mindegyike ember, de mégis a túlélésért harcolnak."

Akkor most mi is van?


" az eredeti ihletet a Nyolcadik utas a Halál című film, valamint az Alien könyvek adták."


Mivel semmit nem tudunk meg igazából a történetedről ez teljességgel irreleváns, lehetett volna Tini nindzsa harci teknőcök is, mert ez a "Monster in the house" koncepció, ami az Alien filmeket jellemezte lényegében véve nem egy valami hű de nagy újítás, konkrétan a 10 basic plot egyike.


Az meg, hogy az olvasó rájön-e a csavarra vagy sem az nem érdem! Sőt a csavar akkor működik, ha az olvasók egy része rájön, hogy mi is a "nagy titok".

2015. ápr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Szándékosan írtam általánosságban, próbáltam meghatározni a főbb mondanivalókat, de nem akartam leírni az egész történetet!

Hogy tulajdonképpen mi is játszódik, azt majd az olvasónak kell eldöntenie, mert a valóság és a kitaláció egy teljesen más út felé mutat, és ebben a sztoriban keveredik a kettő.

Jól észrevetted, hogy először egyes számban, majd többes számra váltottam, teljesen megértem, hogy nem világos! Azért írtam így, mert kezdetben egy szereplő van, aki ugyebár a főszereplő, aztán szépen sorban több karakter is kapunk, de az egész olyan, mintha nem is léteznének a többiek, végig egy ember szemszögéből játszódik.

"A szereplők mindegyike a túlélésért harcol..." vannak olyan szereplők, akik valóságosnak tűnnek, ők is küzdenek az életben maradásért, de... Igazából nem is léteznek. És hogy a karakterek közül hányan vannak, akik valóságosak...ez csak nézet kérdése.

Szerintem egy csavar attól jó, hogy az olvasó nem számít arra, mert egy másik igazságról van meggyőződve.

2015. ápr. 4. 13:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Lem? Úgy értem, a második magyarázatod egyre jobban hasonlít a Solarisra. Illetve volt egy novellája is hasonló témában, hogy "az ember mennyi ideig képes megőrizni önmagát, hogy bele ne őrüljön a magányba" (bár azt hiszem, Asimov is feldolgozza ugyanezt).
2015. ápr. 5. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Régebben hallottam a Solaris-ról, de sem a könyvet nem olvastam, sem a filmet nem láttam.
2015. ápr. 5. 10:18
 5/5 anonim ***** válasza:
nem érdekel
2015. ápr. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!