Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek a Tűz és jég...

Szerintetek a Tűz és jég dala-ban Varys tudja Tyrion-ról, hogy valójában milyen származású és emiatt segít neki? Mivel tudjuk Varys-ról, hogy kiket támogat és jópárszor mondta már Tyrion-nak, meg másoknak is hogy a titkaik nála jó helyen vannak.

Figyelt kérdés
Ez a Tyrion teória elég gyenge lábakon áll még, de szerintem elgondolkodtató.

2015. ápr. 10. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Kiket támogat Varys? Mert szerintem egyáltalán nem egyértelmű, hogy mit is akar.
2015. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Prym ***** válasza:
Varys a birodalmat szolgálja
2015. ápr. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pedig a könyvben is egyértelműen kiderül, hogy melyik családot támogatja igazán. Már a legelején, mikor Arya Illyrio-val látja a sárkánykoponyáknál. A végére meg már totál letisztul a kép.


A sorozat meg méginkább megerősíti. Az 5. évad előzetesét nem láttad még? Abban jelenti ki legegyértelműbben.


A birodalmat szolgálja, de olyan módon, hogy abban a családban hisz, amely közel 300 éven keresztül uralkodott.

2015. ápr. 10. 23:11
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a Tyrion teória hülyeség. Tudja hogy Tyrion nagy segítség lehet még később ezért segít neki szerintem.
2015. ápr. 12. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem lehet tudni,h pontosan mit akar, azonban miért hazudna egy haldoklónak? Szerintem Varys igazi céljai Kevan halálakor derültek ki, mikor elmondta neki a tervét.

Mindvégig Targaryen-párti volt. Elakarta tüntetni Nedet az útból, remélte h Joffrey tovább uralkodik és káoszt szít, Tyrion kapóra jött, amiért megölte Tywint, mert így még jobban elmérgesedett a helyzet Cersei és a Tyrellek között, Stannis és Roose elvannak egymással Északon, egész Westeroson kb. káosz uralkodik...Dorne kivételével. Dorne várja Quentynt és Danyt,h felkelést szítsanak, de Quent meghalt, Dany az ismert világ kb. másik végén van.

Így elérkezett Aegon ideje, aki Conningtonnal és az Aranykompániával partra szállt, egyből elfoglalt asszem 4 várat és nyomulnak előre mialatt mindenki más egymás ellen harcol.


Szerintem titkon Varys és Illyrio is abban bíztak,h Dany meghal/eltűnik a Dothrakik között, és előkészíthetik a terepet Aegonnak. Csakhogy betoppant a képbe Kevan, aki megakarta békíteni a Tyrelleket, és rendezni a viszonyt a Hittel, ezért Varys megölte őt. És akkor mondta neki a leírtakat röviden, tehát h Aegonnak szánja a trónt. Nem lett volna logikus,ha hazudik neki a halála előtt, így ezt kell elfogadni igazságként.


A sorozatban a Varys-Tyrion beszélgetés is azt erősíti,h Aegon és Conningtont kihagyják a sorozatból és Aegon szerepét vagy annak egy részét is Dany kapja meg.


"Tyrion származása" nem áll annyira gyenge lábakon. Aerysnek tetszett Tywin felesége, állítólag meg is erőszakolta és Cersei és Jaime születése után is járt Tywinnál, ahol ismét megtehette. Plusz ott van a dolog az agyban nem 100-as Targaryenekkel:

1. Maegor, aki kegyetlennek neveztek: nem voltak gyerekei. A felesége vagy halvaszüléseket produkáltak vagy a megszületett babának sárkányszerű pikkelyei, szárnyai, karmai, farka volt és mind meghalt. Azonban az egyik élt egy ideig.

2. Rhaenyra, akit később Maegorhoz hasonlítottak, mindig megvágta a trón, ami rossz ómennek számított, szült egy lányt, aki szintén sárkányszerű volt.

3. Aerys, az Őrült király: a felesége rengeteg halvaszületést produkált és nem emlékszem már rá,de lehet itt is voltak sárkányszerű újszülöttek.

És akkor ott van Joanna, aki megszülte Tyriont, akinek születésekor állítólag sárkányszerű farka volt, a szemei felemások, egyik Lannsiterekre jellemzően zöld,a másik fekete (mint Jon haja), ugyanígy a hajszíne, stb. Szal majd kiderül.


És ugye ott van Aegon, akit Rhaegar megszöktetett fiának mondanak,de sokan (köztük én is) úgy gondolják,h vagy Blackfyre vagy csak egy egyszerű fiú valyriai vonásokkal. Én úgy gondolom,h Dany inkább egy "B terv" volt Varysnak és Illyriónak. Aegont odaadták Rhaegar barátjának, Jon Conningtonnak. Adtak mellé egy mestert, septát, és egy fegyvermestert. Titokban tartották mindvégig, minden szükséges dologra megtanították. Ezzel szemben Danyt és Viseryst Willem Darry bújtatta, majd csak sokkal később találtak Illyrióra aki segített nekik. De annyiban merült ki a segítsége,h fedélt adott a fejük fölé, majd odaadta Danyt Drogónak.

Szal én amellett vagyok,h Varys és Illyrio is a fekete sárkányt támogatja kezdetektől fogva.

2015. ápr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően egyetértek az előző hozzászólóval, de két dolgot tennék hozzá. Egyik, hogy ha feltesszük azt, hogy Varys a végén igazat mondott, akkor miért feltételeznénk, hogy Aegon Blackfyre? Kevan is visszamlékezett, hogy az ő gyerekkori teteme felismerhetetlen volt. A másik meg hogy Oberyn is elmondta, hogy Tyrion nem szörnyként született, nem voltak karmai meg farka, ezek mind csak pletykák voltak. Ettől még kiderülhet, hogy valójában Targaryen, de én nem tartóm valószínűnek.
2015. ápr. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

Igen, de Oberyn és Elia Tyrion születése után érkeztek, addig lelehet vágni a nemkívánatos kinövéseket :D De majd kiderül.


Aegonnal (vagy nem Aegon) én úgy vagyok,h elég fura,h egyszercsak a semmiből felbukkan egy Targaryen,akinek erősebb trónigénye van, mint Danynek. Plusz Aegont Varys és Illyrio is támogatta, mint ahogy írtam, pl. kapott mestert, septát, fegyvermestert, míg Viseryst leszarták, Danyt pedig elajándékozták Drogónak. Ez alapján nekem nagyon úgy tűnik,h utóbbi 2-től csak megakartak szabadulni, és majd Illyrio később csak azért küldött hajót Danynek h menjen vissza Pentosba, mert hirtelen sárkányai lettek és így tovább erősíthette volna Aegont. Tehát elég fura,h amit az egyik Targaryennek megad, azt másik kettőtől megtagadja, holott pl. összeismerkedhette volna őket, Viseryst elteszi láb alól és Dany hozzáadja Aegonhoz,de mégsem tette meg.

Szal ezért gondolom,h vmi nem stimmel Aegon körül. Szal sztem simán elképzelhető az is,h Blackfyre, mivel Daemonnak egy csomó lánya volt, akiket Bittersteel Essosra szöktetett és a sorsuk ismeretlen. Vagy ugyanígy ismeretlen a 2. Maegor Targaryen sorsa is, akitől megtagadták a trónt Maekar halála után.

Plusz volt Aegonék feltűnése előtt egy történet, nemtom már ki mondta (talán Meribald septon, vagy a kis szigeten élő néma szerzetesek vezetője, vagy Lemore vagy passz), amiben egy fekete pajzs Essoson a vízbe esett, Westeroson sodródott parta és rozsdás (piros) lett. Mint Blackfyre a fekete sárkány, Targaryen a piros, így ez a sztori akár Aegonra is ráillene, aki Targaryenként érkezett Westerosra.

2015. ápr. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, most visszaolvastam, hogy mit mondott Varys az epilógusban, és tényleg úgy jött le, hogy Aegont támogatta a kezdetektől fogva, és ez alapján Viserys csak egy B tervnek tűnik. Szerintem Dany őket (Varyst és Illyriot) is meglepte, mert eredetileg csak egy eszközként használták volna arra, hogy Viserys egy dothraki sereget szerezzen. Csak aztán kikeltek neki a sárkányok és sokkal nagyobb szerepet vívott ki magának, ezért Varyséknek is változtatni kellett a terveiken. Ha jól emlékszem Aegonnak is keletre kellett volna mennie, hogy feleségül kérje Danyt, csak aztán ő és Connington döntöttek másképp.
2015. ápr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Igen, nekem is úgy rémlik,h Tyrion érkezése után Danyhez akartak menni, csak rájöttem h Westeros kb. romokban hever és gyors sikereket érhetnek el, mert talán épp Aegon mondta,h Danyvel nem ismerik egymást, Danynek serege van, sárkányai vannak, neki pedig nincs semmi, és ezért megelőzi Danyt és elfoglal néhány várat plusz hátha szövetségest is talál.
2015. ápr. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!