Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írnék egy könyvet ami vámpíros...

Írnék egy könyvet ami vámpíros és vérfarkasos lenne, a tartalom alapján mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés
Egy olyan világban játszódna, ahol a vámpírok és a farkasok nyilvánosságra hozzák a saját létezésüket, összefognak az emberek ellen. Az emberek védett helyekre, városokba húzódnak vissza és megpróbálnak életben maradni, valamint legyőzni ezeket a lényeket. A regényben lenne több csavar, akció, némi dráma is.

2015. ápr. 13. 16:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Hmm... de miért az emberek ellen? A vérfarkasoknak táplálék, a vámpíroknak szintén... miért akarnák elpusztítani őket?
2015. ápr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Megmondom, hogy miért: nem kéne lesből vadászni az emberekre, irányítanák az emberek szaporodását (a vámpírok között több genetikai tudós is volna) és az állandó vérellátást. A farkasok pedig az embereket arra tartanák, hogy gondozzák az ők táplálékául szolgáló állatokat (marhák disznók stb) a vámpírok táplálkozás céljából akarnák az embereket. A farkasok meg hogy szaporítsák a saját seregüket (bár ugyanez a vámpírokra is igaz, mint ahogy a farkasokra a táplálék)
2015. ápr. 13. 17:00
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez jó ötlet, erre már én is gondoltam. Szerintem kezdj bele, hiszen a világnak szüksége van normális fantasy regényekre. Csak azért vedd figyelemben az eredeti mítoszokat (lever a víz, ha csak meghallom a dampír szót).
2015. ápr. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem lesznek dampírok se csillogó vámpírok :)
2015. ápr. 13. 17:13
 5/9 anonim ***** válasza:

szerintem érdekes így elsőre, nem csak a barátságos vámpírok és vérfarkasok kellenek

viszont azt ajánlom, hogy ha már eltérsz a jól megszokott kedves szereptől, legyen hiteles (már amennyire lehet)

olvass utána minél többet


kinek a szemszögéből írnád?

2015. ápr. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A sajátoméból én is "részt vennék" benne mert így könnyebben megy az írás. De úgymond több helyszínen és szálon is futna az esemény.
2015. ápr. 13. 19:11
 7/9 A kérdező kommentje:
Vámpírok, vérfarkasok. Legendának tartottuk őket. De tévedtünk. Sajnos nem legendák, nagyon is léteznek. Ami pedig a legrosszabb, hogy összefogtak az emberek ellen. A két faj, ami eddig egymást irtotta, most összeállt, azzal a szándékkal, hogy leigázza az emberiséget. Sok vámpírlegenda szól a keresztről, ezüstről és a szenteltvízről, azt írják, hogy ezekkel kell elbánni velük, míg a farkasokkal az ezüst és a higany segítségével tudunk elbánni. Sajnos ez nem igaz. A vámpírok fürödhetnek a szentelt vízben, templomokat, temetőket és kolostorokat szálltak meg és ölték le a bennük megbúvó embereket, akik azt hitték, hogy védelmet nyújthat. Egy egyszerű lövedék is leteríti őket, csak jól kell célozni, a megfelelő pontra. De hiába minden erőfeszítés. A lények csak szaporodnak. A világ tudósai igyekeznek kifejleszteni a legtökéletesebb fegyvert, vagy ellenszert, amivel vissza lehessen szorítani őket. Én egy kis csapattal egy börtönben találtam menedéket. Itt próbálunk életben maradni. De a helyzet egyre reménytelenebb, szinte alig van mozgásterünk, állandóan rettegni kell a támadásoktól és attól, hogy mikor törik át a védőpajzsot és jutnak be, hogy lemészároljanak mindenkit. Ráadásul a vámpírok előálltak a leghalálosabb fegyverrel, amit ember valaha el tudott képzelni, hogy ezzel is elősegítsék az emberiség leigázását. Valahogy így nézne ki az előszó
2015. ápr. 13. 21:02
 8/9 anonim ***** válasza:

"irányítanák az emberek szaporodását (a vámpírok között több genetikai tudós is volna) és az állandó vérellátást."


Nézd meg a Daybreakers- Vámpírok kora című filmet. Sajnos ezt az ötletet már lelőtték előtted.

2015. ápr. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, akkor kitalálok valami mást
2015. ápr. 14. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!