Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írnék, de bajban...

Könyvet írnék, de bajban vagyok a leírásokkal. Részletesen le akarom írni a szereplőket, de elég tréül hangzik nem-szakirodalomban, hogy pl "konkáv lefutású orr", hogy küszöböljem ki az ilyesmit? Hogy legyek egyszerre részletes, de nem túl szakszerű?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 13. 17:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne használj szakszavakat, mert az első ilyen szónál a kukában fog landolni a könyvet. Ha már részletezni akarod a szereplők külső adottságait akkor írd le egyszerűen azt hogy, " enyhén görbe orr" vagy "karvalyszerű orra"


Konkáv szót felejtsd el.. Senki nem mondja egy orra, hogy homorú lefutású.

2015. ápr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A problémám pont az, hogy a kukában landolna, de ugyanakkor ilyen állatos technikával nem tudnám olyan tisztán és részletesen leírni a dolgokat mint szeretném, a legtöbb orrtípushoz nem köthető állat meg úgy semmi és (bocs a szőrszálhasogatásért) a karvalynak konvex orra van
2015. ápr. 13. 19:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogy konvex vagy konkáv. Ne használj idegen szakszavakat mert senkinek nem lesz kedve olvasás közben kikeresni, hogy mégis mit is jelent az a szó.

Attól, hogy te leírod, még nem leszel okosabb.. Nem is igazán jó ha egy kaland regény vagy bármilyen könyvnél ilyen idegen szavakat használsz. Hacsak nem tudományos alapú vagy kimondott szakkönyvet akarsz írni, mert akkor engedett a szakszavak használata.

2015. ápr. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen vagyok, mindent kényszeresen az olvasó szájába akarok rágni. De ha jobban belegondolsz, szerinted érdekel valakit, hogy konvex vagy konkáv lefutású a csávó orra? (Nem rosszindulatból mondom.) Nem ettől lesznek alaposak a karaktereid. Viszont ha tényleg részletesen akarod bemutatni őket, akkor szerintem ne pusztán száraz leírásokra korlátozódj, hanem vond be a külsejüket a cselekvésbe. Tegyük fel, hogy jellemezni akarod egy lány haját. Akkor a csávó simogassa meg a fejét, és így beleszőheted a mondatba a leírásodat. Ámbár orr efféle jellemzésére nincs ötletem, ne haragudj. :-D
2015. ápr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Én már most elakadtam, mert nem soha nem találkoztam ezzel a szóval. Nekem tökéletesen elég az is, hogyha leírod, hogy barna haja van, zöld szeme, homorú orra, éles ála. Totál előttem van a karakter, az arcát pedig a személyisége fejleszteni fogja.


Hidd el, inkább hülyének, mintsem okosnak, és eredetinek fogsz tetszeni attól, hogy ilyen fogalmakat használsz. Énmagam is szoktam írni ( Még ha ez elsőre nem is fog lejönni :) ) , én is megjártam ezt az utat, és levontam a kellő dolgokat.

2015. ápr. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!